the old guard background Advertisement

Dlaczego Nicolas Winding Refn nie wyreżyserował Spectre?

Duński reżyser, którego najnowszy, Neon Demon (recenzja TUTAJ), zobaczymy już 22 lipca, w rozmowie z Telegraph zdradził, że zaoferowano mu wyreżyserowanie Spectre, ostatniego wydanego filmu o Bondzie. Twórca takich filmów jak Bronson czy Drive nie przyjął jednak tej propozycji oraz postanowił wyjaśnić dlaczego tak zrobił. Stwierdził:

Wiem po prostu, że tworząc autorskie filmy wszystko mogę zrobić tak jak chcę, bez żadnych ograniczeń. A tego nie zastąpią mi żadne pieniądze

Zobacz również: Sam Mendes już nie wyreżyseruje filmu o Bondzie!

Ostatecznie Spectre, podobnie jak poprzedni Skyfall, wyreżyserował Sam Mendes. Film zarobił na całym świecie ponad 880 milionów dolarów i dostał Oscara dla najlepszej piosenki, jednak zebrał mieszane opinie. Zarówno dla Mendesa, jak i dla odtwarzającego główną rolę Daniela Craiga, był to ostatni film z serii.

spectre

Propozycja odnośnie Bonda nie była jedynym blockbusterem, jaki mógł wyreżyserować Duńczyk. Opróćz tego zaproponowano mu podobno stanięcie za kamerą Wonder Woman ze stajni DC. W przyszłości jest jednak szansa, że twórca wyreżyseruje film z uniwersum, ponieważ bardzo fascynuje go postać Batgirl.

źródło:ew.com/ ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?