Advertisement
Advertisementpixel

Dlaczego Nicolas Winding Refn nie wyreżyserował Spectre?

Duński reżyser, którego najnowszy, Neon Demon (recenzja TUTAJ), zobaczymy już 22 lipca, w rozmowie z Telegraph zdradził, że zaoferowano mu wyreżyserowanie Spectre, ostatniego wydanego filmu o Bondzie. Twórca takich filmów jak Bronson czy Drive nie przyjął jednak tej propozycji oraz postanowił wyjaśnić dlaczego tak zrobił. Stwierdził:

Wiem po prostu, że tworząc autorskie filmy wszystko mogę zrobić tak jak chcę, bez żadnych ograniczeń. A tego nie zastąpią mi żadne pieniądze

Zobacz również: Sam Mendes już nie wyreżyseruje filmu o Bondzie!

Ostatecznie Spectre, podobnie jak poprzedni Skyfall, wyreżyserował Sam Mendes. Film zarobił na całym świecie ponad 880 milionów dolarów i dostał Oscara dla najlepszej piosenki, jednak zebrał mieszane opinie. Zarówno dla Mendesa, jak i dla odtwarzającego główną rolę Daniela Craiga, był to ostatni film z serii.

spectre

Propozycja odnośnie Bonda nie była jedynym blockbusterem, jaki mógł wyreżyserować Duńczyk. Opróćz tego zaproponowano mu podobno stanięcie za kamerą Wonder Woman ze stajni DC. W przyszłości jest jednak szansa, że twórca wyreżyseruje film z uniwersum, ponieważ bardzo fascynuje go postać Batgirl.

źródło:ew.com/ ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Z zawodu publicysta. W redakcji Movies Room recenzuje filmy już od 2015 roku. Uwielbia produkcje Pixara, "Wesele" Smarzowskiego i Breaking Bad.

Kontakt pod [email protected]

Twitter: xkolek1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?