Secrecy World – Steven Soderbergh wyreżyseruje adaptację książki Jake’a Bernsteina?

Steven Soderbergh być może znowu zasiądzie na stołku reżyserskim! Tak przynajmniej wynika z krążących po sieci informacji, według których zwycięzca Oscara wyprodukuje, a także być może nakręci (podobno twórca rozważa taką możliwość), wielkoekranową adaptację nadchodzącej powieści Jake’a Bernsteina (dziennikarz; laureat nagrody Pulitzera) pt. Secrecy World.

Secrecy World przedstawi dochodzenie w sprawie tak zwanych Panama Papers – największego wycieku danych korporacyjnych i rządowych w całej historii ludzkości. Książka została ogłoszona przez wydawcę Henry Holt and Company, a jej opis jest następujący:

Secrecy World będzie zawierać nowe szczegóły na temat niedawnych rewelacji dotyczących finansowych machinacji rządów i członków ich rodzin, nielegalnych aktywności powiązanych z kilkudziesięcioma bankami, a także zakresu zaangażowania amerykańskich spółek i obywateli. Powieść ukaże, jak ogromny wyciek danych spowodował upadek funkcjonariuszy publicznych, zapoczątkował liczne dochodzenia oraz zmusił rządy do odpowiedzi. Musimy zrozumieć, co znajduje się w tak zwanych Panama Papers, konsekwencje tego wycieku oraz cenę związaną z ich ujawnieniem. Bernstein dostarczy Wam ostateczną i zaskakującą historię.

Steven Soderbergh

Zobacz również: Piękna i Bestia – zaprezentowano pierwszy plakat filmu!

Bernstein był częścią międzynarodowego zespołu dziennikarzy, którzy tworzą Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych. Organizacja ujawniła treść dokumentów ze wspomnianego powyżej wycieku danych określanego mianem Panama Papers w kwietniu tego roku. Ponad 11 milionów nagrań ujrzało światło dzienne z panamskiej firmy prawniczej Mossack Fonseca. Ujawniły one szokujące informacje.

Scenarzystą adaptacji jest Scott Z. Burns, który współpracował ze Soderberghiem przy okazji filmów Contagion – Epidemia strachu, Intrygant i Panaceum. Mimo iż Soderbergh ogłosił, że rezygnuje z kręcenia filmów fabularnych, to współcześnie zaangażowany jest w projekt Logan Lucky. Twórca oczywiście pełni w nim funkcję reżysera.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Brian To; WENN.com

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?