Advertisement
Advertisement

Chappaquiddick – Kate Mara zagra w filmie o Robercie Kennedym

Kate Mara właśnie dołączyła do obsady dramatu pt. Chappaquiddick. Aktorka wcieli się w Mary Jo Kopchne, 28 letnią pracowniczkę kampanii prezydenckiej, która zmarła w 1969 roku w wypadku samochodowym spowodowanym przez Senatora Roberta Kennedy’ego.

Film opowie właśnie o tym zdarzeniu. Kennedy prowadząc samochód, przypadkiem zjechał z mostu, po czym maszyna wpadła wody. Kopchne, w przeciwieństwie do Kennedy’ego, nie mogła się wydostać z samochodu, w wyniku czego zmarła. Później Senator został przez sąd uznany za winnego, za opuszczenie miejsca wypadku.

Zobacz również: Morgan – nowy zwiastun filmu syna Ridleya Scotta

Roberta Kennedy’ego zagra Jason Clarke (Terminator GenisysEverest). Z kolei Eda Helmsa (Kac Vegas) zobaczymy w roli Joe Gargana, kuzyna Senatora, jednego z dwóch osób, do którego Kennedy zadzwonił zaraz po wypadku, zamiast na policję.

Reżyserem produkcji będzie John Curran (Malowany welon), a scenariusz napisze Taylor Allen i Andrew Logan. Na razie nie podano daty premiery filmu.

Źródło: ew.com / Ilustracja wprowadzenia: Getty Images/WireImage

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?