Wołyń – drugi zwiastun filmu

Wołyń to pierwszy film poruszający dotychczas przemilczany w polskim kinie temat tragicznych wydarzeń na Wołyniu w latach 1943–1944. Dystrybutor Forum Film Poland udostępnił drugi zwiastun jednej z najbardziej oczekiwanych polskich produkcji tego roku.

https://www.youtube.com/watch?v=5WetxiRlkek

Zobacz również: Wołyń – pierwszy zwiastun filmu

Opis filmu: 

Akcja filmu Wołyń rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.

Dzięki wsparciu TVP udało się niedawno dokończyć zdjęcia do filmu. Wciąż za to trwa zbiórka pieniędzy prowadzona przez Fundację na rzecz filmu Wołyń. Zgodnie z informacją na stronie fundacji potrzebne jest wsparcie bardzo kosztownych prac postprodukcyjnych, w których wymieniono m.in. komputerowe efekty specjalne, korekcję barwną obrazu oraz udźwiękowienie filmu. Stan na 12 lipca wynosi 845 370 zł, co stanowi 33% wymaganej kwoty.

W filmie występują m. in.: Arkadiusz Jakubik, Michalina Łabacz, Jacek Braciak, Izabela Kuna, Adrian Zaremba, Gabriela Muskała, Janusz Chabior, Wasyl Wasylik, Aleksandr Cieszerow, Roman Skorovskij, Aleksandr Zbarażskij. Premierę zaplanowano na 7 październia 2016 roku.

Zobacz również: A Flying Jatt – kino superbohaterskie z Bollywood

 wolyn plakat filmu

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: kadr ze zwiastuna filmu Wołyń

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?