Batman: Zabójczy żart nie będzie ostatnim występem Marka Hamilla w roli Jokera?

Mark Hamill kojarzony jest z popkulturą nie tylko dzięki Gwiezdnym Wojnom i roli Luke’a Skywalkera, ale także przez użyczenie swojego głosu postaci Jokera w animacjach i grach. Niewątpliwie świetnie wcielił się w szalonego złoczyńcę, tworząc na swój sposób ikonicznego bohatera.

Już za niedługo będziemy mogli po raz kolejny przekonać się o jego talencie w nadchodzącym Zabójczym Żarcie. Ale co będzie po nim? Zapytany na twitterze, czy będzie to ostatni raz, kiedy wcieli się w Jokera odpowiedział krótko:

Jak więc widzimy, prawdopodobnie nie mamy się o co martwić.

Film Batman: Zabójczy żart jest adaptacją komiksu Alana Moore’a wydanego w 1988 roku. Jest powszechnie uważany za najlepszy komiks jaki kiedykolwiek powstał. 

The Killing Joke blu-ray cover

Historia Batmana: Zabójczy żart skupia się na genezie powstania postaci arcywroga Mrocznego Rycerza, czyli Jokera. Zobaczymy ich pierwsze spotkanie w Ace Chemicals, oraz ich kolejne potyczki. Poznamy również sposób w jaki Barbara Gordon stała się jeżdżącą na wózku inwalidzkim Wyrocznią. 

Zobacz także: Firmie Warner Bros. udowodniono płacenie za pozytywne recenzje!

W rolę Jokera wcieli się oczywiście Mark Hamill (Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy), a głosu Batmanowi użyczy Kevin Conroy (Batman: Arkham City). Reżyserem produkcji jest Sam Liu. Ze względu na dojrzałe treści animacja otrzymała kategorię R.

Źródło: heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?