Alien 5 – nowe informacje wprost od Sigourney Weaver!

Podczas gdy Ridley Scott kręci sequel Prometeusza pt. Obcy: Przymierze, będący jednocześnie prequelem dla całej serii filmów zapoczątkowanych filmem Obcy w 1979 roku, Neill Blomkamp wciąż musi czekać na swoją kolej, aby dołożyć cegiełkę do tego fantastycznego uniwersum. W rozmowie z Entertainment Weekly, gwiazda serii Obcy – Sigourney Weaver – postanowiła podzielić się z nami nowymi informacjami odnośnie projektu, nad którym pracuje wspólnie z Blomkampem.

To kawał świetnej histori, która jest satysfakcjonująca i daje mi możliwość podarowania zakończenia mojej postaci. Scenariusz jest bardzo oryginalny, a jednocześnie, że tak to ujmę, szanuje pierwotne potrzeby obcych. Jest swego rodzaju hołdem dla prac, jakie reżyserzy wykonali dla tej serii, jednak wybiera zupełnie inny kierunek. Mam nadzieję, że uda nam się tego dokonać. Mamy świetny scenariusz, jednak Fox poprosiło nas o zrobienie miejsca dla filmu Ridley’a Scotta. Nie było nam to na rękę, bo na dobrą sprawę dalibyśmy radę zrobić do tej pory nasz film.

Alien5 Weaver Biehn

Aktorka wyjaśnia również, w jaki sposób ich projekt oddziela się od Obcego 3 i Obcego: Przebudzenie.

Wyobraź sobie, że jedną ścieżką podążają 3 i 4 część, a drugą film Neilla, tak to wygląda. Podążamy historią zapoczątkowaną w filmie Jima Camerona i chcemy opowiedzieć dalsze losy tamtych bohaterów. Nie zamierzamy zakończyć tego w jakimś zamkniętym zakładzie w przestrzeni kosmicznej, tak jak w historii Vincenta Warda (Obcy 3) wybranej przez Fox. Myślę, że (David) Fincher po prostu się z tym zgodził. Jednak każdy reżyser chce podążyć innym kierunkiem i przedstawić inne wydarzenia. My podążymy tymi, które wpierw obrał Jim Cameron i jego film.

Wygląda na to, że Alien 5 zaprezentuje wydarzenia z alternatywnej lini czasowej, w której wydarzenia z Obcego 3 i Obcego: Przebudzenie, nie miały miejsca. Będzie to więc sequel Obcych, który być może przedstawi nam motywacje starszych ksenomorfów. Taki obrót wydarzeń zasugerowała bowiem sama Weaver, mówiąc o pierwotnych potrzebach obcych.

alien 5 monster

W chwili obecnej zarówno Sigourney Weaver, jak i Neill Blomkamp zaangażowani są w inne projekty, jednak aktorka ma nadzieję, że już niedługo wznowią pracę nad wspólnym projektem.

Mam nadzieję, że nie nastąpi to za kilka lat, ale już całkiem niedługo. Jednak pożyjemy zobaczymy.

Obcy: Przymierze w reżyserii Ridley’a Scotta trafi do kin 6 października 2017 roku. Film Blomkampa nie ma jeszcze ustalonej daty. Wiadomo natomiast, iż w projekt prócz Sigourney Weaver zaangażowany jest też Michael Biehn, czyli odtwórca kaprala Dwayne’a Hicksa.

Źródło: Entertainment Weekly / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?