Obcy: Przymierze – w nowym filmie Ridley’a Scotta nie ma miejsca na humor!

Gdy do obsady filmu Obcy: Przymierze dołączył aktor Danny McBride, wiele osób spodziewało się, iż wcieli się on w kolejną typowo komediową postać, jakich ma wiele w swoim dorobku. Nic bardziej mylnego. Aktor zdradził już jakiś czas temu, że w filmie Ridley’a Scotta wciela się w pilota statku Covenant (Przymierze) i jego postać nie jest związana z rozweselaniem widzów podczas seansów. Aktor postanowił również podzielić się wrażeniami ze spotkania z reżyserem filmu.

Gdy Ridley zaprosił mnie na spotkanie, to na dobrą sprawę nie wiedziałem w sprawie jakiego filmu. Dopiero gdy zacząłem z nim rozmawiać, a on pokazał mi te wszystkie schematy statków kosmicznych pomyślałem sobie „K*rwa, to jest Obcy, on rozmawia ze mną o Obcym!”. Moja następną myślą było „Dlaczego on chce ze mną gadać o tym filmie? Mam być elementem komediowym (ang. comic relief)?”

Dostałem scenariusz i pierwsze co pomyślałem po jego przeczytaniu, to „Cholera, ale to jest mroczne”! I nie ma w nim żadnego błazna. To rasowy horror, a ja jestem tym strasznie podniecony. Mam możliwość uczestniczenia w tym projekcie i to nie ze względu na role, jakie dotychczas grałem w filmach.

Po wypowiedzi aktorka możemy wnioskować, że Obcy: Przymierze powróci do korzeni serii i zamierza poważnie nastraszyć widzów. Miejmy nadzieję, że Ridley Scott ponownie zaserwuje nam porządny horrorowy koszmar, niczym pierwszy film z 1979 roku!

alien danny mcbride

Obecnie w obsadzie widowiska znajdują się następujące gwiazdy: Demián Bichir (Nienawistna ósemka), Katherine Waterston (Wada ukryta), Danny McBride (Jaja w tropikach), Billy Crudup (Watchmen. Strażnicy), Jussie Smollett (Imperium), Amy Seimetz (Upstream Color), Carmen Ejogo (Selma, Noc oczyszczenia: Anarchia) i Callie Hernandez (Maczeta zabija). Warto dodać, że w obrazie nie zabraknie również Michaela Fassbendera, który po raz drugi wcieli się w postać androida Davida. Bohater jest jedną z dwóch ocalałych osób z załogi Prometeusza. Z kolei wspomniana Waterston zagra kobietę imieniem Daniels, czyli główną protagonistkę kontynuacji. Ponadto niedawno ogłoszono, że do filmu powróci też Noomi Rapace!

new photo from alien covenant features katherine waterston as daniels

Produkcja to drugi rozdział zaplanowanej trylogii stanowiącej prequel wydanego w 1979 roku klasyka kina science fiction pt. Obcy – 8. pasażer Nostromo. Obraz skupi się na losach kolonialnego statku – Covenant, wysłanego na odległą planetę po drugiej stronie galaktyki. Na miejscu załoga odkrywa prawdziwe piekło pod pozorną postacią pożądanego przez nich raju. Na drodze członków statku wkraczających w mroczny i niebezpieczny świat staje syntetyczny David – ocalały z  przeklętej ekspedycji Prometeusza.

Za scenariusz produkcji odpowiedzialni są Jack Paglen (Transcendencja) i Michael Green (Green Lantern). Polska premiera obrazu przewidziana jest na 4 sierpnia 2017 roku.

Źródło: geektyrant.com// Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?