53 wojny – oficjalny zwiastun filmu inspirowanego prawdziwymi wydarzeniami

Prezentujemy zwiastun filmu 53 wojny, który weźmie udział w konkursie Inne Spojrzenie 43. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W produkcji występują: Magdalena Popławska, Michał Żurawski, Dorota Kolak, Krzysztof Stroiński i Kinga Preis.

Film Ewy Bukowskiej powstał na motywach książki Grażyny Jagielskiej Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym, czyli autobiograficznej opowieści o związku ze słynnym reporterem, Wojciechem Jagielskim. Głównymi boahterami są Anka i Witek, kochające się małżeństwo. On jest korespondentem wojennym, który większość roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka coraz bardziej zatruwa jej rzeczywistość. Gdy on po raz kolejny wyjeżdża w rejony objęte wojną, ona zaczyna szykować się na najgorsze…

Zobacz również: Mamed Khalidov vs Eryk Lubos w nowym filmie MMA! Zdjęcia z Underdog!

Do tej pory 53 wojny były prezentowane na festiwalach w Karlowych Warach (międzynarodowa premiera) oraz Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i film” (Jantar za najlepszą rolę kobiecą oraz nagroda jury młodzieżowego) i Nowych Horyzontach we Wrocławiu (sekcja „Odkrycia”).

Zobacz również: Wywiad z Michałem Żurawskim – gwiazdą serialu Kruk. Szepty słychać po zmroku i dubbingowym Lando Calrissianem!

53 wojny trafią do kin 19 października. Za dystrybucję odpowiada Next Film.

Źródło: next-film.pl / ilustracja wprowadzenia: fot. kadr ze zwiastuna filmu 53 wojny [youtube.com]

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?