Tomb Raider – Alicia Vikander obiecuje świeże podejście do genezy Lary Croft

Wiemy, że w główną bohaterkę reboota  Tomb Raidera wcieli się Alicia Vikander. Wiemy również, iż premiera filmu Roara Uthauga pojawi się w kinach 16 marca 2018 roku. Doszly do nas także wieści na temat fabuły. Tomb Raider ma skupić się na młodych latach Lary Croft i prawdopodobnie w dużej mierze oparty będzie na grze z 2013 roku. Odtwórczyni głównej roli sugeruje, że będzie to coś więcej niż lużna adaptacja:

Powiedzieli mi, że film będzie bazował na grze Tomb Raider z 2013 roku. To więcej niż geneza naszej bohaterki. Wchodzimy w emocjonalny aspekt poznawania Lary, z nadzieją, że będzie pogłębiony. Więc mam nadzieję, że zrobienie filmu na podstawie rebootu gry przyniesie coś nowego i świeżego, co będzie stało na dwóch – własnych – nogach.

Pierwsza gra z cyklu została wydana w 1996 roku przez wytwórnię Eidos i doczekała się wielu kontynuacji, stając się jedną z najpopularniejszych serii dostępnych na rynku. Nie tak dawno do sprzedaży trafił reboot wieloletniego cyklu, opowiadającego o przygodach panny Lary Croft, przedstawiający początki rzeczonej bohaterki; narodzenie przyszłej legendy! Gra została wydana w 2013 roku. Do tej pory sprzedano 5 milionów kopii. Ostatnia odsłona zatytułowana Rise of the Tomb Raider dostępna jest na Xbox One, Xbox 360 i PC.

tomb raider

Wcześniej wytwórnia Paramount Pictures podjęła się próby przeniesienia na srebrne ekrany przygód Lary Croft. Powstały wówczas dwa filmy – Lara Croft: Tomb Raider i Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia. W obu obrazach w rolę ikonicznej bohaterki wcieliła się utalentowana Angelina Jolie. Produkcje zgarnęły na świecie dochód równy 432 milionom dolarów.

W najbliższym czasie Alicię Vikander zobaczymy w thrillerze Jason Bourne. Premiera filmu z Mattem Damonem w roli głównej już 29 lipca.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: toptenpack.com

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?