Właściciel Kickass Torrents aresztowany w Warszawie

Po problemach The Pirate Bay to właśnie Kickass Torrents było najpopularniejszą stroną internetową z plikami torrent. 30-letni Artem Vaulin, który uznawany jest za jej właściciela, został wczoraj aresztowany na lotnisku Chopina w Warszawie przez polską Straż Graniczną. Amerykański wymiar sprawiedliwości zarzuca mu udział w spisku mającym na celu łamanie praw autorskich oraz pranie brudnych pieniędzy. Stany Zjednoczone będą domagać się ekstradycji Ukraińca. Straty właścicieli praw do poszczególnych utworów wywołane działalnością Artema Waulina wyceniono na miliard dolarów.

Zobacz również: Kiedy gasną światła – recenzja horroru

Ukrainiec dał się namierzyć organom ścigania, gdyż nieostrożnie korzystał z iTunes oraz Facebooka, przez co udało się powiązać IP z jego adresem email. Innym tropem było konto Bitcoin, na które Kickass Torrent przyjmował darowizny i z którego transferowano wirtualną walutę na prywatne konto Vaulina. Za łamanie praw autorskich Vaulinowi grozi do 5 lat więzienia. Za pranie brudnych pieniędzy może otrzymać karę 20 lat pozbawienia wolności.

Szacuje się, że stronę Kickass Torrents odwiedzało miesięcznie do 50 mln użytkowników, co sprawia, że KAT zajmował 69. miejsce w rankingu najbardziej popularnych adresów internetowych na świecie. Udostępniano tam do pobierania filmy, seriale, gry, muzykę oraz programy telewizyjne. Obecnie wszystkie domeny strony zostały wyłączone oraz pojawia się poniższy komunikat.

 tak wyglada kickass torrents po 21.07 kat.to july

Źródło: bnonews.com / bankier.pl / ilustracja wprowadzenia: logo Kickass Torrents

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?