Advertisement

Oficjalnie: Powstanie kinowy film o Pokemonach! Znamy tytuł!

Wytwórnia Legendary Entertainment i oddział Nintendo The Pokémon Company ogłosili wczoraj, że połączą siły w celu realizacji pierwszego obrazu live-action o tytule Detective Pikachu, którego akcja zostanie osadzona w uniwersum uwielbianych przez rzesze ludzi pokemonów. Projekt planowany jest jako seria oparta na detektywie Pikachu – nowej postaci i historii w tym kultowym przecież świecie sympatycznych stworków. Zwolennicy uniwersum pierwszy raz spotkali się z rzeczonym powyżej bohaterem w grze wideo wydanej w Japonii. Nie ujawniono niestety szczegółów odnośnie historii powstającego projektu. Produkcja filmu ruszy w trybie przyspieszonym już w 2017 roku. Tymczasem poniżej znajdziecie zwiastun wspomnianej gry zatytułowanej Great Detective Pikachu, która została wydana na platformę Nintendo w Japonii. 

https://www.youtube.com/watch?v=Y9j9RWkPstc

Zobacz również: Fani Harry’ego Pottera chcą mieć własną wersję aplikacji Pokemon GO

Po raz pierwszy wprowadzony w Japonii w 1996 roku, Pokemon zachwycił fanów w każdym wieku na całym świecie w ciągu dwóch dekad. Z półek sklepowych zniknęło już 279 milionów gier wideo osadzonych w tym uniwersum, 21,5 miliardów kart (Pokémon Trading Card Game) wysłano do 74 krajów, a animowana seria doczekała się aż 19 sezonów. Pokemon jest jedną z najbardziej udanych marek rozrywkowych na całym świecie.

Universal Pictures zajmie się dystrybucją filmu fabularnego poza Japonią, jak miało to miejsce z innymi dziełami Legendary w ciągu ostatnich lat. Z kolei długoletni partner The Pokémon Company, czyli wytwórnia Toho, podejmie się dystrybucji omawianej produkcji na terenie samej Japonii. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku rebootu kultowej Godzilli.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – amteriały prasowe

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?