Batman: Zabójczy żart – poznajcie datę premiery animacji w polskich kinach!

Wiemy już kiedy głośno zapowiadana animacja Batman: Zabójczy żart trafi do polskich kin. Tym dniem będzie 19 sierpnia 2016 roku! Nie wiadomo jednak jak długo gościć będzie na ekranach i jak dużo seansów przygotuje dla nas dystrybutor Warner Bros. Polska. Poniżej zwiastun z polskimi napisami.

 

Rzeczona animacja oparta jest na cenionym przez krytyków komiksie spod pióra Alana Moore’a pod tym samym tytułem. Batman: Zabójczy żart zabierze widzów w mroczną psychikę Księcia Klauna Zbrodni – od jego skromnych początków jako zmagającego się z problemami komika do pamiętnego starcia z Batmanem, które zmieniło na zawsze życie obu bohaterów. Lata później, po ucieczce z Arkham Asylum, Joker obmyśla skrupulatny plan w celu udowodnienia, że jeden koszmarny dzień wystarczy, aby doprowadzić kogoś do obłędu. Swój wzrok skupia na komisarzu Gordonie. Kolejny raz na barki Mrocznego Rycerza spada powstrzymanie ikonicznego klauna przed realizacją jego niecnych zamiarów, a co za tym idzie, uratowanie Gotham City. Warto tutaj dodać, że produkcja jest zgodna z papierowym oryginałem, która mocno wstrząsnęła fanami Mrocznego Rycerza swoją ogromną brutalnością oraz kontrowersyjnością odbierając im po prostu mowę.

W adaptacji widzowie będą mogli usłyszeć Kevina Conroya i Marka Hamilla, którzy ponownie wcielą się odpowiednio w Batmana i Jokera. Dla wielu fanów omawianego uniwersum będzie to nie lada gratka. Ponadto w oryginalnej wersji językowej głosu użyczają Tara Strong (Barbara Gordon) i Ray Wise (komisarz Gordon).

Źródło: Warner Bros Polska / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?