Advertisement

The Nutcracker and the Four Realms – Morgan Freeman w obsadzie?

Amerykańska prasa podaje, że Morgan Freeman prowadzi negocjacje w sprawie dołączenia do obsady nowego filmu Disneya pt. The Nutcracker and the Four Realms. Aktor miałby zagrać Drosselmeyera czyli konstruktora zabawek i ojca chrzestnego Klary. Jeśli sprawy pójdą po myśli Freemana, aktor dołączy do młodej aktorki, McKenzie Foy (Interstellar, Saga zmierzch: Przed świtem – część 1), która wczoraj została wybrana do roli Klary oraz amerykańskiej tancerki baletowej – Misty Copeland, występującej w sekwencjach tanecznych filmu. 

Opowiadanie traktuje o lalkach młodej dziewczynki, które ożywają podczas Wigilii u boku szlachetnego dziadka do orzechów. Bohater natychmiastowo staje w obronie swojej małoletniej pani, gdy ta zostaje zaatakowana przez nikczemną amię myszy.

drosselmeyer

Zobacz również:StartUp – nowy zwiastun oraz plakat serialu z Adamem Brodym i Martinem Freemanem

Za kamerą stanie Lasse Hallstrom (Czekolada, Co gryzie Gilberta Grape’a). Scenariusz do filmu sporządziła Ashleigh Powell na podstawie opowiadania dla dzieci z 1816 roku, zatytułowanego Dziadek do Orzechów, autorstwa E.T.A. Hoffmanna. 

Najbardziej znana jako adaptacja w formie tanecznego przedstawienia (balet) spod ręki Piotra Czajkowskiego wystawianego pod koniec XIX wieku. Technicznie rzecz biorąc, jest to już kolejna próba stworzenia aktorskiego filmu na podstawie omawianego opowiadania, które było również jednym z segmentów genialnej, baśniowej Fantazjiwydanej w 1940 roku. Tutaj jednakże oparto się przede wszystkim na balecie Piotra Czajkowskiego. Ostanie produkcje live-action okazały się box office’owym porażkami. Mowa tutaj o dziełach The Nutcracker wydanym w 1993 roku, w którym wystąpił sławny Macaulay Culkin, oraz debiutującym na ekranach kin w 2009 roku obrazie Dziadek do orzechów, gdzie wystąpili następujący aktorzy: Elle Fanning, Nathan Lane i John Turturro.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Gilbert Carrasquilo/ GettyImages

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?