Death Note – Willem Dafoe podłoży głos Ryūkowi, bogu śmierci

Niedawno informowaliśmy o rozpoczęciu zdjęć do Netflixowej wersji Death Note. Ujawniono dzisiaj, że Willem Defoe (Święci z Bostonu, Spider-Man) zdubbinguje boga śmierci – Ryūka – w nadchodzącej adaptacji live action mangi Notatnik śmierci. Ryūk jest właścicielem tytułowego notesu oraz obserwatorem głównego bohatera korzystającego z jego mocy. 

ryuk

Reżyserem wysoce oczekiwanego filmu jest Adam Wingard (Następny jesteś tyGość). Zdjęcia do produkcji będą mieć miejsce w Kanadzie oraz Stanach Zjednoczonych. Gwiazdami adaptacji mangi autorstwa Tsugumi Ōby są: Nat Wolff (Papierowe miasta; Light Turner), Margaret Qualley (Pozostawieni; Mia Sutton), Keith Stanfield (Straight Outta Compton, L), Paul Nakauchi (Zakochany wilczek 3D; Watari) i Shea Whigham (Agentka Carter; James Turner).

Powstający thriller z elementami zjawisk paranormalnych przeniesie na srebrny ekran trzynastotomową sagę, która została już wcześniej zobrazowana w postaci ciepło przyjętego anime, a także serii live-action. Obie adaptacje były dziełem Japończyków. 

Notatnik śmierci 2Fot. Kadr z filmu Death Note: Notatnik śmierci

Zobacz również: „F*ck Marvel” mówi reżyser Legionu Samobójców, David Ayer!

Manga Death Note koncentruje się na przygodach genialnego licealisty o imieniu Light Yagami. Czytelnicy poznają bohatera w momencie, gdy ten znajduje enigmatyczny notes, który został upuszczony przez Ryūka, jednego z shinigamich. Znaleziony przez Lighta notatnik przypomina niczym niewyróżniający się zeszyt, jednakże to tylko pozory. Notes posiada niemalże magiczne właściwości. Jego posiadacz może uśmiercić każdego człowieka na Ziemi, poprzez umieszczenie imienia i nazwiska wybranej ofiary w zeszycie. Jest jednak pewien haczyk – użytkownik musiał widzieć twarz obranego przez siebie celu. Po wpisaniu imienia i nazwiska danej osoby, ta umiera w określonych okolicznościach (podanych przez jego posiadacza; gdy się ich nie wpisało, ofiara umierała na zawał serca). Niespotykane znalezisko otwiera przed Lightem niewyobrażalne możliwości. Chłopak postanawia oczyścić świat ze wszelkiego zła. Bohater zatem przybiera pseudonim Kira i powoli zaczyna wprowadzać swój misterny plan w życie, lecz na jego drodze staje intrygujący L – legendarny detektyw, prawdziwy geniusz, dla którego działania licealisty to samosądy i zwykłe morderstwa.

Adam Wingard nakręci obraz na podstawie scenariusza spod pióra Jeremy’ego Slatera (Fantastyczna Czwórka). Producentami filmu zostali: Roy Lee, Dan Lin, Jason Hoffs i Masi Oka. Z kolei rolę producentów wykonawczych pełnią: Brian Witten i Doug Davison.

Notatnik śmierci 3Fot. Kadr z filmu Death Note: Notatnik śmierci

Premiera omawianej adaptacji zaplanowana jest na rok 2017. Wyświetleniem filmu zajmie się oczywiście platforma Netflix.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – comicbookmovie.com

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?