Legion Samobójców – imponujące otwarcie filmu! Pada rekord sierpnia!

Legion Samobójców na terenie Ameryki Północnej zaliczył otwarcie na poziomie 135,1 miliona dolarów. Film wyświetlono w 4255 kinach. Zatem w przeliczeniu na jeden obiekt produkcja zarobiła średnio 31,752 tysiąca dolarów. Tym samym padł spodziewany rekord sierpnia. Obraz pobił marvelowskich Strażników Galaktyki, którzy królowali od 2014 roku z wynikiem 94,3 miliona dolarów. Legion Samobójców posiada również rekord w kategorii najlepsze przedpremierowe otwarcie w sierpniu – rezultat na poziomie 20,5 milionów dolarów. 11 milionów dolarów z rzeczonych zarobków produkcji pochodzi z pokazów przeprowadzonych w 382 kinach sieci IMAX, co w przeliczeniu na jeden obiekt daje 28,871 tysięcy. Dokładne wyniki omawianej produkcji przedstawiają się następująco: 65,3 miliona w piątek, 38,8 miliona w sobotę i 31 milionów w niedzielę.

Legion Samobójców zdominował również rynek międzynarodowy, zarabiając 132 miliony dolarów w 57 różnych krajów przez pierwsze pięć dni. Globalnie złoczyńcy zgarnęli sumkę 267,1 miliona dolarów. Globalny dochód z kin sieci IMAX to 19,2 miliona dolarów, co jest następnym sierpniowym rekordem – dzieło kolejny raz pobiło Strażników Galaktyki (15,9 miliona dolarów). Jakby tego było mało. Legion Samobójców uzyskał tytuł najlepszego sierpniowego otwarcia na rynku międzynarodowym, miano najlepszego otwarcia w dziejach w przypadku sieci kin IMAX (7,2 miliona dolarów), a także uplasował się na 2. miejscu w rankingu dotyczącego najlepszego otwarcia filmu DC, jak też na 5. pozycji na liście największych kasowych otwarć wytwórni Warner Bros.

Warto tutaj dodać, że koszta produkcji wyniosły jedynie 175 milionów dolarów.

13827249 518808921653307 1025334955 n

Zobacz również: Legion Samobójców – recenzja! Samobójstwo uniwersum DC?

Opis fabuły filmu Legion SamobójcówDobrze jest być złym… Skompletuj drużynę składającą się z najbardziej niebezpiecznych Super Złoczyńców świata, zapewnij im najlepsze wyposażenie i wyślij na misję, mającą na celu unicestwienie tajemniczego, potężnego bytu. Taki właśnie jest plan Amandy Waller, agentki amerykańskiego wywiadu – zwerbuj różnorodne, najbardziej nikczemne jednostki, które nie mają nic do stracenia. Jednakże, gdy zdadzą sobie sprawę z tego, iż zostali wybrani nie po to by zwyciężyć, a po to, by stać się kozłami ofiarnymi misji, która spisana była od początku na straty – jak się wtedy zachowają? Zjednoczą się w walce o przetrwanie, czy postanowią rozwiązać problem na własną rękę?

W obsadzie filmu znajdują się: Margot Robbie (Harley Quinn), Will Smith (Deadshot), Jared Leto (Joker), Jai Courtney (Kapitan Boomerang), Jay Hernandez (Diablo), Cara Delevingne (Enchantress), Joel Kinnaman (Rick Flagg), Adewale Akinnuoye-Agbaje (Killer Croc), Viola Davis (Amanda Waller), Adam Beach (Slipknot) i Karen Fukuhara (Katana). 

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?