Mortal Kombat – James Wan rzuca nieco światła na powstającą adaptację kultowej gry wideo!

Filmowiec James Wan, którego produkcja zatytułowana Obecności 2 stała się wielkim przebojem tegorocznego lata, wypowiedział się na temat projektu New Line Cinema i Broken Road, a mowa tutaj o Mortal Kombat, w wywiadzie udzielonym dla IGN. Rzeczony twórca jest producentem omawianego przedsięwzięcia.

Ciągle się gotuje… Z tym konkretnym projektem, będącym naprawdę wspaniałą marką, którą pokochałem jako dziecko. Pomijając grę, nawet same adaptacje lubię za to, czym są i miło spędzam przy nich czas. Kluczem do sukcesu są tutaj próby i chęć uzyskania odpowiedniego rezultatu. Nie mam zamiaru niczego popędzać. Obecnie więc poświęcamy nasz czas, aby się upewnić, że zmierzamy we właściwym kierunku. Sądzę, iż to znaczniej ważniejsze niż zbytni pospiech, którego wynikiem mógłby być nielubiany przez nikogo twór. Uwielbiam te postaci. Myślę, że to niezwykle barwni bohaterowie. To takie niesamowite podejście, w zasadzie Wejście smoka. Wersja fantasy, komputerowa wizja wspomnianego filmu. W taki właśnie sposób uzyskali oni interesujących bohaterów, a ponadto uważam, że to naprawdę bogaty i warty eksploracji świat. Ten prawdziwie mityczny, znczenie większy świat, który istnieje w innym wymiarze na szczycie naszego. Myślę, że naprawdę warto się w to zanurzyć, więc zobaczymy.

291904.1

Zobacz również: Tomb Raider – Alicia Vikander obiecuje świeże podejście do genezy Lary Croft

Obecnie projekt nie posiada reżysera. Filmem miał się zaopiekować choreograf Kevin Tancharoen (znany z cieszącej się ogromną popularnością internetowej serii Mortal Kombat: Legacy), jednakże rzeczony twórca obwieścił światu w 2013 roku, że nie nakręci omawianego widowiska.

Pierwsza gra wideo z serii Mortal Kombat została stworzona przez Midway Games i trafiła na sklepowe półki w 1992 roku. Fabuła opierała się na między wymiarowym turnieju, w którym pojedynkowali się przeróżni wojownicy pochodzący z ośmiu różnych światów. Gra doczekała się wielu udanych kontynuacji. Ostatnio trafił na sklepowy półki Mortal Kombat X, który godnie reprezentuje wieloletnią serię.

291905.1

Zobacz również: Assassin’s Creed – w filmie pojawią się postacie z gier!

Oprócz internetowej serii powstały również dwa kinowe filmy osadzone w uniwersum Mortal Kombat. Pierwszy z ich, zatytułowany po prostu Mortal Kombat, został wyreżyserowany przez Paula W.S. Andersona i ujrzał światło dzienne w 1995 roku. Film przez wielu uznawany jest za kultowy. Niestety obraz kontynuowany był przez znacznie gorszy Mortal Kombat: Unicestwienie. Należy też wspomnieć o dwóch telewizyjnych seriach – animowanej Mortal Kombat: Defenders of the Realm i produkcji live-action Mortal Kombat: Porwanie.

Nowy Mortal Kombat będzie podążał śladami męskiego protagonisty, który zostaje wciągnięty do miedzy wymiarowego turnieju. Bohater w miarę upływu czasu zacznie sobie uświadamiać, jak wielki drzemie w nim potencjał, a to dzięki nieprzerwanym treningom. Scenariuszem zajęli się Oren Uziel (Mortal Kombat: Rebirth) i Dave Callaham (Niezniszczalni).

291908.1

Zobacz również: The Division – Jessica Chastain zagra z Jakiem Gyllenhaalem w adaptacji gry!

Kolejnym filmem Jamesa Wana będzie Aquaman. Twórca wyreżyseruje wspomniane dzieło dla Warner Bros. Gwiazdą widowiska jest Jason Momoa. Premiera filmu przewidziana jest na 27 lipca 2018 roku.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?