Who Killed JonBenet – Lifetime przygotowuje film o jednej z najsłynniejszych niewyjaśnionych zbrodni

Telewizja Lifetime postanowiła nakręcić film o zabójstwie JonBenét Ramsey – dziecięcej królowej piękności. Sprawa ta wstrząsnęła Ameryką w 1996 roku i do dziś nie została wyjaśniona. Oprócz filmu fabularnego: Who Killed JonBenet jesienią pojawią się również dokumenty i reportaże opowiadające o tych drastycznych wydarzeniach.

JonBenét Ramsey miała 6 lat, kiedy została zamordowana. Ciało dziewczynki znaleziono w piwnicy jej rodzinnego domu, osiem godzin po zgłoszeniu zaginięcia. Na początku podejrzenia padły na rodzinę ofiary (na zdjęciu poniżej), jednak w 2008 roku wyniki DNA oczyściły ich z zarzutów. Media chętnie nagłaśniały sprawę ze względu na majątek rodziny i udział JonBenét w konkursach piękności. Zdarzało się również, że dziennikarze wytykali błędy policji. Do tej pory nie znaleziono mordercy dziewczynki. Jest to jedno z najsłynniejszych nierozwiązanych zabójstw w historii USA.

Zobacz również: Tell Me How I Die – eksperymentalny lek i morderca przewidujący przyszłość w nowym zwiastunie filmu!

jonbenet ramsey parents tv movie

W rolę JonBenét ma się wcielić Payton Lepinski. W filmie zobaczymy też Michela Gilla i Julie Campbell w rolach rodziców zmarłej. Eion Bailey zagra detektywa prowadzącego sprawę. Szefostwo stacji zapowiada, że produkcja ma ukazać nowe spojrzenie na historię. Premiera odbędzie się jesienią. W tym samym czasie mają się również pojawić dokumenty i reportaże opowiadające o wydarzeniach z 1996 roku. Nad ich powstaniem pracują m.in. CBS i Investigation Discovery.

Źródło: wirtualnemedia.pl / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Stały współpracownik

Studentka dziennikarstwa. Miłośniczka kina. Zafascynowana Azją, a w szczególności koreańską kinematografią. Fanka Sherlocka. W wolnych chwilach ogląda seriale, podróżuje lub rozczytuje się w romansidłach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?