Legion samobójców – Joker i Harley Quinn plagiatem Die Antwoord

Do grona wściekłych recenzentów, którzy skrytykowali Legion samobójców od góry do dołu, ostatnio dołączył też charakterystyczny zespół Die Antwoord. Muzycy twierdzą, że reżyser David Ayer wykorzystał ich styl i to nimi się inspirował, przy tworzeniu postaci Jokera oraz Harley Quinn. Wokalistka grupy, Yolandi Visser, opublikowała dosadny wpis na instagramie, w którym punktuje Ayera za brak konsultacji z nimi tej decyzji.

tak, Davidzie Ayer, skopiowałeś nasz styl. Przed premierą dzwoniłeś do Ninja i udawałeś, że wszystko gra, żeby nie było spiny, że wziąłeś nasz czarno biały styl i sekwencję napisów z Umshini Wam i te wszystkie detale, co inni ludzie nie zauważą, ale my widzimy. Cara & Jared powiedzieli, ile gadałeś o nas na planie, ale nigdy nie poprosiłeś o pozwolenie na kopiowanie. Kiedy Ninja napisał do ciebie z pytaniem, o co chodzi, siedziałeś cicho jak przestraszona dziwka. Wykorzystałeś znajomość z nami, by udawać, że jest spoko. Nie jesteś spoko i nigdy nie będzie. Zanim jednak poznaliśmy się na twojej dwulicowości, zaprosiłeś nas na premierę filmu, (ja nie chciałam pójść) Ninja poszedł myśląc, że porządny z ciebie koleś i to wszystko było tylko nieporozumieniem. Biedny Nninja musiał wysiedzieć cały ten gówniany film. A ty miałeś czelność przywitać się z uśmiechem na twarzy. Ninja musiał być miły, bo był z żoną i dzieckiem. Jednak wszyscy mamy cię za kutasa. Załóż zespół o nazwie „jestem je**nym podrabiańcem” i spytaj, czy Kanye się podłączy. Pokaż swoją piękną buźkę w moim studio, wiem, że wiesz, gdzie jest. Czekamy.

joker, harley, suicide squad, die antwoord, ninja, yolandi visser

Przedstawiciele Davida Ayera nie odpowiedzieli na te zarzuty. Jedynie Jared Leto już wcześniej przyznał, że inspiracje do Jokera stanowił David Bowie, jego klasa i styl. A jak wy uważacie? Czy jest dostateczne podobieństwo między tymi duetami?

Zobacz również: nasza recenzja Legionu samobójców!!!

źródło: variety.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z teledysku Ugly Boy grupy Die Antwoord

Dziennikarz

Miłośnik prawdziwego kina, a nie tych artystycznych bzdur.
Jeśli masz ciekawy temat do opisania, pisz tutaj - k.warzala@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?