IT – morderczy klaun Pennywise w pełnej krasie na nowym zdjęciu!

Entertainment Weekly opublikowało pierwsze zdjęcie Billa Skarsgarda w roli czarnego charakteru filmu IT, dzięki któremu możemy zobaczyć w całości kostium przerażającego klauna o imieniu Pennywise. Na pewno nie chcielibyście go spotkać idąc nocą ciemną aleją.

klaun pennywise it

Za kamerą filmu stoi Andy Muschietti (Mama). Akcja filmu koncentruje się na pewnej obietnicy złożonej dwadzieścia osiem lat temu, która zmusza siedmiu dorosłych już bohaterów do kolejnego spotkania w Derry, w stanie Maine, gdzie jako nastolatkowie zmierzyli się ze złowieszczą kreaturą żerującą na dzieciach. Niepewni, czy faktycznie pokonali wtedy rzeczonego potwora, poprzysięgli sobie, iż jeśli kiedykolwiek To powróci, ponownie przybędą do miasteczka i stawią mu czoła. Obecnie, niczemu niewinne pociechy są kolejny raz brutalnie mordowane, w związku, z czym bohaterowie po raz kolejny będą musieli stanąć do walki z potworem.

W obsadzie produkcji znajdują się m.in.: Jaeden Lieberher (Midnight Special; Bill Denbrough), Finn Wolfhard (Stranger Things; Richie Tozier), debiutantka Sophia Lillis (Beverly Marsh), Jack Dylan Grazer (Tales of Halloween; Stan Uris), Wyatt Oleff (Strażnicy Galaktyki; Eddie Kaspbrak), Chosen Jacobs (Hawaii 5.0; Mike Hanlon), Jeremy Ray Taylor (42; Ben Hanscom, młodsza wersja głównego protagonisty obrazu) i dwudziestopięcioletni szwedzki aktor Bill Skarsgard (Hemlock Grove, Seria Niezgodna: Wierna; główny czarny charakter obrazu – klaun Pennywise).

kadr z filmu TO z 1990 rokufot. Kadr z filmu TO z 1990 roku

Powieść IT została już wcześniej zekranizowana w postaci miniserii telewizyjnej w 1990 roku. Jej reżyserem był Tommy Lee Wallace, a w rolę ikonicznego bohatera wcielił się Tim Curry. 

Obraz zostanie wydany w dwóch częściach. Pierwsza skupi się na grupie nastolatków zwących się dumnie Losers Club, a druga skoncentruje się na następstwach feralnego lata, które odcisnęło ślad na dorosłych już bohaterach. Zatem IT Part One trafi do kin 8 września 2017 roku. Niestety obecnie nie ma informacji na temat daty premiery kolejnej części. 

Źródło: ew.com / ilustracja wprowadzenia: ew.com

Redaktor

W kinie szuka pozycji, która przebije Pulp Fiction, w telewizji - Breaking Bad oraz Rodzinę Soprano, w świecie gier - serie Bioshock oraz God of War.
Kontakt: d.dudek@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?