Doktor Strange to arogant, ale z poczuciem humoru! Cumberbatch mówi o swojej roli!

Atmosfera w związku z nadchodzącą premierą filmu Doktor Strange wśród fanów robi się tak gęsta, że nawet sam Benedict Cumberbatch nie kryje swojej ekscytacji. W wywiadzie dla Empire, aktor opowiedział o materiale filmowym, który miał okazję zobaczyć na konwencie miłośników popkultury San Diego Comic-Con w tym roku.

Parę ujęć dało mi do myślenia – dobry Boże, jestem tego częścią! Możesz wyobrażać to sobie wszystko patrząc na szkice koncepcyjne, ale dopiero na koniec produkcji, kiedy widzisz te wszystkie efekty dochodzi do Ciebie, że jesteś elementem tego świata! Nie mówię, że nie cieszę się z efektów, uzyskiwanych podczas zdjęć, ponieważ wiele elementów jak designerskie kostiumy czy lokacje były prawdziwe! – powiedział aktor.

Zapytany o podejście do swojej nowej roli oraz jej cechy powiedział:

Przynętą dla mnie jako aktora był scenariusz, reżyser, Kevin Feige, a także rozmawianie o tym, jak sprawić, by charakter rozpisany w latach ’60 czy ’70 był aktualny dzisiaj. Jak zrobić go nieco mniej aroganckim. Moja postać to arogant, ale z poczuciem humoru!

benedict cumberbatch dr strange marvel

Zobacz również: Doctor Strange – elementy charakterystyczne dla horrorów w nowym filmie Marvela?

Opis produkcji: Produkcja przedstawi historię utalentowanego i cenionego neurochirurga, Stephena Strange’a (Cumberbatch). Rzeczony bohater odkryje w obrazie ukryty świat magii oraz alternatywne wymiary po tragicznym wypadku samochodowym, w wyniku którego straci czucie w dłoniach, co uniemożliwi mu dalszą pracę w branży medycznej. Z siedzibą umiejscowioną w Greenwich Village – dzielnicy mieszkalnej na Manhattanie w Nowym Jorku, tytułowy doktor jest zmuszony odłożyć swoje wielkie ego na bok i powziąć na barki rolę pośrednika pomiędzy realnym światem oraz ukrytą przed oczami ludzi rzeczywistością, wykorzystując szeroki wachlarz metafizycznych zdolności oraz artefaktów w obronie Kinowego Uniwersum Marvela. 

Obsada filmu Doktor Strange: Benedict Cumberbatch (tytułowy bohater), Tilda Swinton (Przedwieczny), Benedict Wong (Wong – sługa tytułowego bohatera), Chiwetel Ejiofor (Baron Mordo), a także Rachel McAdams, Michael Stuhlbarg, Scott Adkins, Amy Landecker i Mads Mikkelsen (których role nie zostały jeszcze ujawnione).

Reżyserem obrazu jest Scott Derrickson (Egzorcyzmy Emily RoseSinisterZbaw nas ode złego). Scenariuszem z kolei zajęli się Jon Spaihts (PrometeuszNajczarniejsza godzina 3D) i C. Robert Cargill (Sinister).

Doktor strangeFot. mat. prasowe

Doktor Strange pojawi się w polskich kinach już 26 października 2016 roku. Obraz będzie kontynuował trzecią fazę Kinowego Uniwersum Marvela, która została zapoczątkowana w maju przez obraz Joe’ego i Anthony’ego Russo pt. Kapitan Ameryka: wojna bohaterów.

Fanów Marvela zapraszamy na: www.facebook.com/MARVELFanPolska!

Źródło: ComicBook.com / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Chodźmy do kina!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?