„Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy” z dwoma miliardami na koncie!

 

To było tylko kwestią czasu. Po niecałych dwóch miesiącach od wejścia do kin, najnowsza część legendarnej sagi, wyreżyserowana przez J.J. Abramsa i wyprodukowana przez Disneya we współpracy z Lucasfilmem, przekroczyła barierę dwóch miliardów dolarów! W naszej narodowej walucie odpowiada to zawrotnej kwocie nieomal ośmiu miliardów złotych! Obraz jest trzecim filmem w historii, któremu udała się ta sztuka, zaraz za „Titaniciem” (2 186 772 302 $) i „Avatarem” (2 782 275 172 $) Jamesa Camerona.

Przebudzenie Mocy (1)

Czy produkcji uda się przebić jeszcze wyżej w zestawieniu? Musiałaby pokonać melodramat Camerona aby tego dokonać, do czego wciąż brakuje jej prawie dwustu milionów dolarów. Obecnie na koncie „Przebudzenia Mocy” znajduje się 2 008 361 469 dolarów amerykańskich, na które składają się wpływy z całego świata. Kwota ta na pewno w ciągu najbliższych dni się powiększy, ale czy na tyle, by film mógł wejść o stopień wyżej na podium najbardziej dochodowych produkcji wszech czasów? Potrzebne byłoby ożywienie kampanii promocyjnej, które zaczyna powoli cichnąć. Czy Disney się na to zdecyduje? Zobaczymy.

Źródło: pro.boxoffice.com

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

kamil.k.serafin@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?