Nietykalni – Neil Burger reżyserem amerykańskiego remake’u

Po wielkim kasowym sukcesie francuskiego hitu z 2011 roku, nie trzeba było długo czekać, aż Amerykanie podchwycą temat. Produkcji remake’u Nietykalnych podjęła się wytwórnia The Weinstein Company, podając ostatnio do wiadomości, że reżyserem filmu został Neil Burger (Iluzjonista, Jestem Bogiem).

W główne role w amerykańskiej wersji wcielą się Bryan Cranston i Kevin Hart. Większa część scen będzie nagrywana w Nowym Jorku. Pierwsze skrypty scenariusza, za który w większości odpowiedzialny jest Jon Hartmere, ujrzały już światło dzienne w ubiegłym tygodniu.

Bryan Cranston i Kevin Hart

Zobacz również: Kompozytor muzyki do Nietykalnych gra na Arktyce

Nietykalni to historia oparta na faktach. Francuski arystokrata (Cranston) po wypadku zostaje przykuty do wózka. Zatrudnia opiekuna (Hart), który staje się nie tylko towarzyszem, ale i przyjacielem, z którym na nowo odkrywa uroki życia, mimo ewidentnych przeciwności losu.

Francuski film został wyreżyserowany przez Oliviera Nakache i Erica Toledo w 2011 roku i stał się w krótkim czasie jednym z największych kasowych sukcesów francuskiego kina. Obraz zarobił w sumie 426 milionów dolarów. W główne role wcielili się Francois Cluzet i Omar Sy.

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: movpins.com

Dziennikarka balansująca pomiędzy pokazami mody a salą kinową. Nie ruszam się bez książki, uganiam za slow lifem i wyznaję Tarantino

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?