Deadpool – nawiązanie do Marvel Cinematic Universe usunięte z filmu!

Marvel Studios i 20th Century Fox skrupulatnie dbają, by ich filmy w jakikolwiek sposób nie nawiązywały do siebie nawzajem. Jest to trudne, bowiem w oryginalnych komiksach mutanci z serii X-Men i pozostali bohaterowie funkcjonują razem w fikcyjnym świecie. Nawet Scarlet Witch i Quicksilver w Avengers: Czas Ultrona, zostali rozpisani w scenariuszu tak, aby nikt się nie domyślił, że ich prawdziwym ojcem jest Magneto. Być może w przyszłości studia połączą siły, tworząć jedno wielkiie filmowe uniwersum oparte na komiksach Marvela. Niestety, do tego czasu, jakiekolwiek najdrobniejsze odwołania do tytułów konkurencji będą bezlitośnie zwalczane. Taki właśnie los spotkał jedną ze scen w Deadpoolu, która w pewien sposób odnosiła się do Wojny bohaterów!

raft

Mowa tu konkretnie o scenie ukazującej Ajaxa – głównego przeciwnika Wade’a Wilsona w filmie – wypuszczanego z podwodnego więzienia o nazwie Raft. To ta sama placówka, do której skierowana została aresztowana drużyna Kapitana Ameryki z nim samym na czele:

raft2

Zobacz również: Deadpool 2 – Liam Neeson zagra Cable’a?

Scena została usunięta z Deadpoola na wniosek Marvel Studios. Ponoć kiedy była kręcona, 20th Century Fox nie wiedziało nawet, że więzienie Raft pojawi się w Wojnie bohaterów. Pamiętajmy jednak, że film o niewygadanym mutancie w czerwonym kostiumie miał premierę kilka miesięcy wcześniej, niż hit wyprodukowany przez Disneya. W tej sytuacji, to raczej Deadpool powinien mieć pierwszeństwo. Logicznym jest jednak, że prościej usunąć kilka ujęć, nie wnoszących do filmu zbyt wiele, niż cały rozbudowany wątek z Civil War, w który wpompowano miliony dolarów na efekty specjalne…

Źródło: ComicBook.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

[email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?