the old guard background Advertisement

Paolo Sorrentino nakręci film o Silvio Berlusconim!

Paolo Sorrentino skończył już pracę nad serialem The Young Pope, fikcyjnej historii w której Jude Law wcieli się w papieża. Włoski reżyser jednak nie próżnuje i poinformował już portal Variety o swoim następnym projekcie. A mowa tu o filmowej biografii byłego premiera Włoch, Silvio Berlusconiego.

Zobacz również: TOP 30 – Najlepsze filmy biograficzne w historii

Roboczy tytuł filmu to Loro. Reżyser o powstawaniu filmu opowiedział w Wenecji, gdzie obecnie ma miejsce premiera wyżej wymienionego serialu jego autorstwa. To nie pierwszy raz gdy Sorrentino bierze się za biografię wielkiego włoskiego polityka. W 2008 roku nakręcił bowiem film Boski o Giulio Andreottim, który zgarnął aż 7 nagród David di Donatello, czyli włoskich odpowiedników Oscarów, oraz był nominowany w 9 innych kategoriach.

Były premier Włoch, który urząd pełnił aż trzykrotnie (w latach 1994-95, 2001-06 oraz 2008-11) to bardzo barwna postać. Jego życie to oprócz władzy jaką posiadł i ogromnego majątku, także pasmo kontrowersji i skandali. Chyba największy z nich miał miejsce w 2013 roku, kiedy to został skazany na 7 lat bezwzględnego więzienia za seks z nieletnią oraz nadużywanie władzy. Za produkcję dzieła odpowie studio Indigo Films.

źródło: variety.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?