Advertisement

Koreańska bajka plagiatem Spirited Away: W krainie Bogów?

Po tym, jak do sieci trafił zwiastun najnowszej koreańskiej bajki Lost In The Moonlight, internauci zwrócili uwagę na jej ogromne podobieństwo do japońskiej animacji Spirited Away: W krainie Bogów. Reżyser koreańskiej produkcji twierdzi, że nie dopuszczono się plagiatu. Nie mniej jednak zwiastun został bardzo źle przyjęty przez odbiorców.

Obie animacje opowiadają historie małej dziewczynki, która przeniosła się do mistycznego świata. Jest to tematyka dosyć popularna ostatnimi czasy. Granica między plagiatem a zwykłą inspiracją jest tutaj bardzo cienka. Reżyser Lost In The Moonlight twierdzi, że pogłoski o plagiacie nie istniałyby gdyby ludzie zobaczyli cały film, zamiast samego zwiastuna. Trochę trudno uwierzyć w te zapewnienia porównując chociażby główne postacie lub niektóre miejsca w obu bajkach, które są do siebie bardzo podobne. Z resztą oceńcie sami! 

Lost In The Moonlight

https://www.youtube.com/watch?v=6ymudEZ5JG8

Zobacz również:Hush i Śmierć w Rodzinie kolejnymi animacjami z Batmanem w roli głównej?!

Spirited Away: W krainie Bogów

https://www.youtube.com/watch?v=ByXuk9QqQkk

Źródło: Kotaku.com & geektyrant.com / Ilustracja wprowadzenia: Kotaku

Stały współpracownik

Studentka dziennikarstwa. Miłośniczka kina. Zafascynowana Azją, a w szczególności koreańską kinematografią. Fanka Sherlocka. W wolnych chwilach ogląda seriale, podróżuje lub rozczytuje się w romansidłach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?