Smoleńsk klasyfikowany jako fantasy?! Po pokazie doszło do szarpaniny!

O tym, że Smoleńsk wywołuje duże emocje, wie chyba każdy. Odbył się kolejny pokaz filmu Antoniego Krauze w warszawskim kinie Atlantic, w którym uczestniczyli także zwyczajni widzowie. Z relacji Klary Klinger z Dziennika Gazeta Prawna wynika, że dwóch mężczyzn podczas seansu co chwila śmiało się z wydarzeń rozgrywających się na ekranie. Tymczasem na pokaz wybrali się w większości starsi ludzie, którzy chcieli oglądać produkcję w bardziej uroczystej atmosferze. Przy ostatniej scenie, jeden z widzów nie wytrzymał, zwracając uwagę przeszkadzającym mężczyznom w nieco bardziej stanowczy sposób. Po projekcji doszło do wymiany niezbyt uprzejmych komentarzy i przepychanki. Trzeba podkreślić, że obie strony konfliktu powinny zostać skrytykowane – przemoc nie jest sposobem rozwiązywania problemów. Niekiedy należy ograniczyć swoje emocje związane z postrzeganiem filmu, bowiem mogą być dla innych po prostu irytujące.

Na koniec mała niespodzianka, która czekała na internautów na portalu IMDb. Film Smoleńsk trafił do największej bazy filmowej. Okazuje się jednak, że został zaszufladkowany do dość zaskakującej kategorii. (Nie)stety, gatunek filmu został już zmieniony na dramat. Niektórzy tłumaczą, że sklasyfikowano produkcję jako fantasy ze względu na ostatnią scenę. Już jutro będzie można sprawdzić to na własnej skórze – premiera filmu odbędzie się 9 września.

smoleńsk

Opis dystrybutora: 10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami – członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia – ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido) – dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej – próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać…

https://www.youtube.com/watch?v=huveY6NEa2Q

Zobacz również: „F*ck Marvel” mówi reżyser Legionu Samobójców, David Ayer!

W głównej roli wystąpi Beata Fido (Popiełuszko. Wolność jest w nas). Prezydenta Lecha Kaczyńskiego zagra Lech Łotocki (BogowieSęp), a Marię Kaczyńską Ewa Dałkowska (Body/Ciało). W filmie zobaczymy również Jerzego Zelnika (Faraon), Annę Samusionek (Prawo ojca), Redbada Klynstrę (Trick), Wojciecha Żołądkiewicza (Historia Roja), Marka Bukowskiego (Uwikłanie) i Andrzeja Mastalerza (Obława).  

Premiera filmu Smoleńsk zaplanowana jest na 9 września tego roku.

źródło: informacje prasowe, IMDB, wyborcza.pl  / Ilustracja wprowadzenia: Kino świat

Chodźmy do kina!

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?