Advertisement

Geoff Johns o zmianie kierunku filmów DC Extended Universe

Filmy wchodzące w skład DC Extended Universe są niewątpliwie produkcjami dobrze zarabiającymi. Nie można tego jednak powiedzieć o recenzjach krytyków, którzy często nie pozostawili na nich suchej nitki. Warner Bros. Pictures nie zamierza jednak siedzieć z założonymi rękami i tuż po premierze filmu Batman v Superman: Świt sprawiedliwości, zaczęli zmiany wewnątrz studia. Od tamtego czasu głównym producentem i można śmiało powiedzieć, że opiekunem nadającym kierunek filmom wytwórni, jest Geoff Johns. W wywiadzie dla The Wall Street Journal, tym samym, w którym oficjalnie potwierdził casting Deathstroke’a, Johns wypowiedział się o kierunku, w którym zmierzać będą nowe filmy oparte na komiksach DC Comics.

W przeszłości doszło do sytuacji, w której studio stwierdziło „Oh, filmy DC są poważne i mroczne i to wyróżnia je od konkurencji”. Nie mogli się bardziej mylić. To przecież posiadające nadzieję i optymistyczne spojrzenie na życie. Nawet Batman widzi światełko w tunelu. Jeśli nie wierzyłby w lepsze jutro, porzuciłby wszystko to, co robi.

Zobacz również: Joe Manganiello jako Deathstroke w Batmanie Bena Afflecka!

Justice League first image

Z wypowiedzi Geoffa Johnsa można wywnioskować jedno – nowe filmy wchodzące w skład DC Extended Universe odetną się od poważnego i momentami mrocznego klimatu poprzedników i udadzą się w kierunku światła i nadziei. Nie wiadomo, czy proces ten obejmie już film Wonder Woman, do krórego zdjęcia zostały zakończone, czy dopiero Justice League.

Najbliższe filmy wchodzące w skład DC Extended Universe, to Wonder Woman (1 czerwca 2017) oraz Justice League (16 listopada 2017).

Źródło: Comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik kina, gier wideo i komiksów. Online 24/7. Redaktor prowadzący działów: Recenzje premier, Powrót do przeszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?