Mój przyjaciel smok – odkryj magię stojącą za efektami specjalnymi!

Mam przyjemność zaprezentować Wam materiał ukazujący proces powstawania efektów specjalnych w filmie Mój przyjaciel smok. Trzeba przyznać, że klip robi piorunujące wrażenie. Serdecznie więc zapraszam do oglądania!

https://www.youtube.com/watch?v=o_zQlnHGOU4

Zobacz również: Mój przyjaciel smok – ścieżka dźwiękowa [Recenzja i odsłuch]

Opis dystrybutora (kino): Pan Meacham, miejscowy rzeźbiarz, od lat bawi miejscową dzieciarnię opowieściami o złowrogim smoku zamieszkującym lasy zachodniego wybrzeża Ameryki. Jego córka Grace, która jest leśnikiem, uważa je za najzwyklejsze bajki… dopóki nie poznaje małego Pete’a. Ten tajemniczy dziesięciolatek twierdzi, że mieszka w lesie sam, bez rodziny, jedynie z wielkim zielonym smokiem o imieniu Elliott. I z tego co mówi chłopiec, jego niezwykły towarzysz przypomina smoka z opowiadań pana Meachama. Grace postanawia dowiedzieć się skąd wziął się Pete, gdzie jest jego dom i jaka jest prawda o smoku.

W obsadzie obrazu znajdują się m.in.: Bryce Dallas Howard (Grace – strażniczka parku, która dowiaduje się o istnieniu smoka Elliota), 10-letni Oakes Fegley (tytułowy bohater filmu – Pete), Wes Bentley (Jack – miejscowy właściciel młyna), Karl Urban (brat Jacka – Gavin), Oona Laurence (Natalie – młoda dziewczyna, która zaprzyjaźnia się z Pete’em) i zwycięzca Oscara – Robert Redford (Ojciec Grace).

Reżyserem filmu Mój przyjaciel smok jest David Lowery, a jego producentem został Jim Whitaker. Z kolei Barrie Osborne pełni funkcję producenta wykonawczego obrazu. Scenarzystami filmu są wspomniany reżyser, czyli David Lowery oraz Toby Halbrooks.

Mój przyjaciel smok 2

Film pojawił się w polskich kinach 12 sierpnia 2016 roku.

Źródło: GeekTyrant.com / Ilustracja wprowadzenia – Walt Disney Studios Motion Pictures

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?