Smoleńsk – wiemy ile osób zobaczyło film w premierowy weekend

W miniony weekend, Smoleńsk Antoniego Krauzego, był najchętniej oglądanym filmem w polskich kinach. Zobaczyło go 108 tys. widzów. Jednak porównując wyniki z innymi, tegorocznymi, polskimi premierami, wielkiego sukcesu nie zrobił. Większą popularnością cieszyły się w tym roku: Planeta Singli (202 tys. widzów), Pitbull. Nowe porządki (211 tys. widzów) i 7 rzeczy, których nie wiecie o facetach (241 tys. widzów). Ostatecznie Smoleńsk uplasował się na 18. miejscu wśród tegorocznych premier.

Zobacz również: Demon – świetne recenzje filmu Marcina Wrony w USA!

smoleńsk plakat

Opis dystrybutora: 10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami – członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia – ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina (Beata Fido) – dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej – próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy. Tropy prowadzą między innymi do dramatycznej wyprawy Lecha Kaczyńskiego do ogarniętej wojną Gruzji, której celem było powstrzymanie inwazji wojsk rosyjskich na Tbilisi w sierpniu 2008 roku. Z każdą kolejną godziną dziennikarskiego śledztwa Nina przekonuje się, że prawda jest o wiele bardziej złożona, niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać…

W głównej roli wystąpi Beata Fido (Popiełuszko. Wolność jest w nas). Prezydenta Lecha Kaczyńskiego zagra Lech Łotocki (Bogowie, Sęp), a Marię Kaczyńską Ewa Dałkowska (Body/Ciało). W filmie zobaczymy również Jerzego Zelnika (Faraon), Annę Samusionek (Prawo ojca), Redbada Klynstrę (Trick), Wojciecha Żołądkiewicza (Historia Roja), Marka Bukowskiego (Uwikłanie) i Andrzeja Mastalerza (Obława).  

Budżet filmu Smoleńsk wyniósł 10 milionów złotych.

Źródło: Onet.pl / ilustracja wprowadzenia: Kino Świat

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?