Przełęcz ocalonych – polski zwiastun filmu wojennego Mela Gibsona

Monolith Films zaprezentował polski zwiastun najnowszego filmu wojennego Mela Gibsona pt. Przełęcz ocalonych, który otrzymał owację na stojąco podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Trailer znajdziecie poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=lTqe2ajkYfo

Zobacz również: Przełęcz ocalonych – przedpremierowa recenzja z festiwalu #Venezia73

Opis filmu: Doss, w którego roli wystąpi Andrew Garfield, doświadczył na własnej skórze okropieństw II Wojny Światowej w wieku 23 lat. Wychowany w duchu Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, bohater odmówił zabijania w obronie ojczyzny oraz noszenia broni, w związku z czym, stał się pewnego rodzaju medykiem. Prezydent Harry S. Truman przedstawił ludzkości Dossa w pełnej pochwał wypowiedzi 1 listopada 1945 roku, powołując się na liczne akty odwagi i poświecenia rzeczonego człowieka w trakcie odbywania przez niego służby wojskowej. Bohater to jedyny amerykański żołnierz, który walczył na pierwszej linii frontu bez broni i uratował w pojedynkę życie 75 mężczyznom. Za swoje zasługi został odznaczony Medalem Honoru Kongresu.

Gwiazdami produkcji są: Andrew Garfield, Sam Worthington, Luke Bracey, Teresa Palmer, Hugo Weaving, Rachel Griffiths i Vince Vaughn.

przełęcz ocalonych plakat

Scenarzystami filmu pt. Przełęcz ocalonych są Robert Schenkkan i Randall Wallace. Drugi ze wspomnianych panów pracował razem z Melem Gibsonem na planie obrazu Braveheart – Waleczne Serce. Produkcja skupi się w większości na przedstawieniu mającej miejsce w 1945 roku, trzymiesięcznej, wojskowej operacji znanej jako Bitwa o Okinawę. Nazwa Hacksaw Ridge, czyli tytułowa przełęcz ocalonych, została nadana lokacji, w której odbywały się szczególnie brutalne konfrontacje (trwały całe dwa tygodnie) pomiędzy jednostkami Stanów Zjednoczonych i japońskimi żołnierzami. Tym miejscem były skaliste klify Okinawy.

Przełęcz ocalonych pojawi się polskich kinach 4 listopada 2016 roku.

Źródło: YouTube / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?