the old guard background Advertisement

Alita: Battle Angel – poznajcie odtwórcę głównego przeciwnika tytułowej bohaterki!

Niedawno ogłoszono odtwórcę głównego złoczyńcy filmu Alita: Battle Angel. Został nim Ed Skrein, który ostatnio pojawił się na srebrnym ekranie w filmie Deadpool jako Francis / Ajax. Informację podał portal The Hollywood Reporter. Aktor zagra znanego z mangi cyborga Zapana – zażartego wroga tytułowej bohaterki. Filmowa wersja postaci będzie posiadać potężną broń – Damascus Blade. Ed Skrein dołączył zatem do obsady składającej się z następujących gwiazd: Rosa Salazar (Alita), dwukrotny zwycięzca nagrody Akademii Filmowej Christoph Waltz (Doktor Dyson) i nominowany do Oscara Jackie Earl Haley (w bliżej nieokreślonej roli).

Produkcją adaptacji popularnej mangi zajmą się James Cameron i Jon Landau, reżyserem przedsięwzięcia został natomiast Robert Rodriguez (Od zmierzchu do śwituSin City – Miasto grzechu). Zdjęcia do obrazu rozpoczną się w Austin już w nadchodzącym wielkimi krokami październiku. 

battle angel alita

Zobacz również: Jumanji – kolejny klip prosto z planu zdjęciowego!

Alita: Battle Angel dzieje się w 26 wieku. Manga opowiada historię bojowego, żeńskiego cyborga o imieniu Alita, który został uratowany i wskrzeszony przez pewnego naukowca z bliżej nieokreślonego złomowiska. Odrodzona Alita cierpi niestety na amnezję. Bohaterka pamięta jedynie jej ciężki trening obejmujący znajomość zabójczych sztuk walki. W związku z powyższym Alita staje się pewnego rodzaju wojowniczym łowcą tropiącym i eliminującym bezwzględnych zbrodniarzy. Mówi się, że film skupi się na ukazaniu podróży młodej kobiety, której celem będzie poznanie samej siebie, a także znalezienie miłości.

James Cameron już od ponad dziesięciu lat rozwijał omawiany projekt będący wielkoekranową adaptacją popularnej mangi, lecz ze względu na ogrom pracy na planie kolejnych sequeli Avatara postanowił ostatecznie oddać przedsięwzięcie innym twórcom i w pełni skupić nad swoimi niewątpliwie wysoce oczekiwanymi dziełami.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – Brian To; WENN.com

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?