Advertisement
banner

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów – bracia Russo rozważali „zabicie” Kapitana Ameryki

Przez krótki moment wydawało się, iż bracia Russo – odpowiadający za reżyserię najnowszej odsłony przygód Kapitana Ameryki – rozważali zakończenie swego filmu zgodnie z komiksowym kanonem, który stanowi Wojna domowa. Zgodnie z nim, tytułowy bohater umiera na końcu opowiadania. Te rewelacje ujrzały światło dzienne na odbywającym się w Hollywood, wydarzeniu promocyjnym Marvela, podczas panelu dyskusyjnego z zebraną publiką.

m5o3szvq6egd5xxxlpip1wlppew e1461932335901

Gdy z widowni padło pytanie o to, czy reżyserzy zastanawiali się nad bardziej kanonicznym zakończeniem filmu, odpowiedzieli:

Anthony Russo: Nie rozmawialiśmy chyba o uśmierceniu Kapitana w tym filmie, prawda?

Joe Russo: Rozmawialiśmy dla zachowania taktu. Dyskutowaliśmy o wszystkim.

Anthony Russo: Myślę, że warto zaznaczyć, iż rozmawialiśmy o każdym możliwym scenariuszu przez wiele miesięcy. Rozmawialiśmy pewnie i o śmierci Kapitana, ale nigdy ten pomysł nie był naszym pierwszym wyborem.

Przypomnijmy, że w zakończeniu komiksu Wojna domowa Kapitan Ameryka zostaje zamordowany przez Crossbonesa. W filmie czyni on ku temu starania, lecz zostaje powstrzymany przez Wandę Maximoff, co kończy się śmiercią czarnego charakteru.

crossbones fireball

Zobacz również: Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów – kolejna porcja wpadek z planu!

Będąc już w temacie śmierci bohaterów (a raczej jej braku) w filmie, również obecny na panelu dyrektor Marvela Kevin Feige, opowiedział o celu, jaki stawiano sobie przy produkcji Kapitana Ameryki: Wojny bohaterów:

Rozmawialiśmy o wielu możliwościach uśmiercenia jakiejś postaci na końcu filmu, lecz doszliśmy do wniosku, że odciągnęłoby to uwagę od centralnego punktu, jakim był konflikt między głównymi bohaterami. To jest film o „rozwodzie”. Gdyby ktoś umarł, powstałaby empatia, która mogłaby zniweczyć wszelkie waśnie, a tego byśmy nie chcieli.

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów ukazał się na polskich ekranach kinowych 6 maja bieżącego roku. Film braci Russo zewsząd zbiera laury i pozytywne recenzje, zarabiając przy okazji ponad 1,15 miliarda dolarów w skali globalnej. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji zobaczyć trzeciej części przygód Kapitana Ameryki, to nadeszła ku temu idealna okazja, gdyż od 20 września można już nabyć wydanie na DVD oraz Blu-Ray.

Źródło: heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: fragment komiksu Wojna domowa

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?