Smarzowski zdradza nad jakim nowym filmem pracuje!

Najnowszy film Wojciecha Smarzowskiego Wołyń zbiera pozytywne oceny krytyków. Produkcja nie trafiła jeszcze do dystrybucji kinowej, ale już wiadomo na jakim nowym projekcie skupia się polski reżyser.

W wywiadzie udzielonym Eweliny Woźnicy i zamieszczonym na tvn24.pl Smarzowski obok opowiadania o swoim najnowszym filmie postanowił również zdradzić co nieco o swoich najbliższych planach. Otóż odpowiadając na ostatnie pytanie twórca Róży poinformował, iż pracuje obecnie nad projektem filmu osadzonego we wczesnym średniowieczu i dotyczącego czasów pogaństwa, a więc okresu bardzo niedocenionego filmowo w polskiej kinematografii. W końcu ostatnim filmem, który traktował o wczesnych dziejach na ziemiach polskich była ekranizacja powieści Józefa Ignacego Kraszewskiego w reżyserii Jerzego Hoffmana, a więc Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem z 2003 roku.

Ewelina Woźnica: Teraz nie będzie już obietnic, że kolejnego historycznego filmu Pan nie zrobi?
Wojciech Smarzowski: Nie, chciałbym zrobić coś o czasach pogańskich. Interesuje mnie wczesne średniowiecze. Jestem już nawet w trakcie pracy nad tym projektem. 

Zobacz również: Viking – zwiastun rosyjskiej superprodukcji historycznej o wczesnym średniowieczu

Jak widać projekt jest na bardzo wczesnym etapie, gdyż nie ujawniono zbyt wielu szczegółów. Na pierwsze informacje dotyczące fabuły, tytułu, obsady, budżetu czy rozpoczęcia zdjęć musimy jeszcze poczekać. Na pewno znając poprzednie projekty reżysera należy się spodziewać mocnego i dobrego kina.

Wołyń trafi do kin 7 października. Recenzję filmu możecie przeczytać TUTAJ.

https://www.youtube.com/watch?v=5WetxiRlkek&t=9s

Źródło: tvn24.pl / ilustracja wprowadzenia: kadr z materiału wideo Wołyń – Wojtek Smarzowski o filmie / Forum Film Poland

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?