AdvertisementKról Lew – Jon Favreau reżyserem aktorskiej wersji kultowej animacji!

Po zaskakującym tweecie wspomnianego w tytule newsa reżysera, opublikowanym dzisiaj rano, wytwórnia Walt Disney Studios potwierdziła, iż Jon Favreau nakręci aktorską wersję Króla Lwa! Nowa wersja ponadczasowej animacji będzie kolejnym projektem rzeczonego twórcy, stanowiącym adaptację live-action klasycznej bajki wspomnianego powyżej studia. Pierwszym była oczywiście aktorska wersja Księgi dżungli, która okazała się niewątpliwym przebojem – zarobiła 965,8 milionów dolarów w globalnym box-offisie.

di8ktkpTURBXy84ZWM5MjJkZDI0NmUxNDdhMTE2NmQwZTUyN2NjNTQzZC5qcGeSlQMAA80Fds0DEpMFzQMgzQHC

Zobacz również: Czarownica 2 i Księga dżungli 2 oficjalnie potwierdzone

Król Lew będzie jedną z kolejnych wielkoekranowych adaptacji live-action disnejowskich baśni, która dołączy do grona takich produkcji jak: Czarownica, Kopciuszek czy wspomniana Księga dżungli. Wszystkie osiągały do tej pory zaskakująco dobre recenzje oraz cieszyły się dużym uznaniem wśród widzów. Na horyzoncie kinomani mogą już wypatrywać aktorskiej wersji Pięknej i Bestii z czarującą Emmą Watson w roli Belli. Produkcja już w obecnej chwili jest jednym z najbardziej oczekiwanych filmów roku 2017. Warto tutaj dodać, że Król Lew podobnie do nadmienionej Pięknej i Bestii zawierać będzie oryginalne piosenki z animowanej pierwowzoru. Poza tym Disney i Favreau przygotowują już również kontynuację Księgi dżungli.

mmk

Wydana w 1994 roku animacja Król Lew to jedna z najbardziej pamiętnych bajek dla dzieci i dorosłych w całej historii kinematografii. Obraz zarobił 968,8 milionów dolarów, z czego 422,8 milionów dolarów pochodzi z samej Ameryce. Film zdobył dwa Oscary – za najlepszą piosenkę, którą okazał się utwór Eltona Johna pt. Can You Feel the Love Tonight oraz muzykę autorstwa Hansa Zimmera. Animację uhonorowano także dwiema nagrodami Grammy.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?