Advertisement

American Idiot zmierza na duże ekrany

Każdy pamięta jak duży wpływ na popkulturę miał wydany w 2004 roku album amerykańskiej grupy Green Day zatytułowany American Idiot. Mimo dużych kontrowersji i naprawdę skrajnych opinii sprzedał się w naprawdę ogromnym nakładzie. Dlatego nie sposób dziwić się że ludzie związani z jego powstaniem wciąż czerpią z jego sukcesu. Tak więc utwory z płyty najpierw przeniosły się na deski teatru, teraz trafią także do kina. Wszystko przez zielone światło, jakie projektowi dało HBO.

Zobacz również: Wyciskacze łez – filmy, które chciałyby nas wzruszyć, ale nie potrafią

Musical American Idiot trafił na deski teatru w 2009 roku, by już rok później zostać wystawianym na Broadwayu. Do dziś podobne spektakle zaczęto prezentować w miejscach takich jak Rio de Janeiro, Seul czy Tokio. Opowiada on o grupie ludzi wiodących trudne życie na przemieściach oraz buntujących się przeciw niemu. W 2011 został nagrodzony nagrodą Grammy.

Green Day American Idiot music video American Idiot Movie Moving Forward At HBO

Billie Joe Armstrong, frontman zespołu Green Day potwierdził owe doniesienia portalowi NME słowami:

Tak, to jest teraz nasz plan. Dostaliśmy zielone światło od HBO, jednak scenariusz musi zostać jeszcze poprawiony, dlatego nie wiem dokładnie kiedy będziemy mogli zacząć zdjęcia. Wszystko jednak stoi na dobrej drodze, aby ten film powstał.

źródło: nme.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?