Blisko ćwierćmilionowy wynik Wołynia po pierwszym weekendzie w kinach!

Film Wołyń w reżyserii Wojtka Smarzowskiego przyciągnął do kin w pierwszy weekend wyświetlania blisko 230 000 widzów. To najlepszy wynik frekwencyjny wśród filmów historycznych ostatnich lat. Dla porównania, Miasto ’44 (2014) obejrzało w weekend otwarcia 191 900 widzów; Kamienie na szaniec (2014) – 105 558 widzów (dane wg Boxoffice.pl).

Film zebrał niezwykle entuzjastyczne recenzje, zarówno wśród krytyków, jak i widzów. Podkreślane są jego walory artystyczne, ale przede wszystkim wiarygodność przedstawionego świata dawnych Kresów wschodnich i wydarzeń historycznych. – Wielkie gratulacje dla reżysera i producentów za odwagę i determinację – mówi Sławomir Salamon, szef firmy dystrybucyjnej Forum Film Poland. – Wynik frekwencyjny potwierdza, że Wołyń jest filmem ważnym, potrzebnym i bardzo oczekiwanym przez polskich widzów. To lektura obowiązkowa – dodaje.

https://youtu.be/RqlK61T4_Wo

Nasza recenzja: Wołyń – recenzja dramatu historycznego Wojtka Smarzowskiego

Opis filmu: Akcja filmu rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.

W filmie występują m. in.: Arkadiusz Jakubik, Michalina Łabacz, Jacek Braciak, Izabela Kuna, Adrian Zaremba, Gabriela Muskała, Janusz Chabior, Wasyl Wasylik, Aleksandr Cieszerow, Roman Skorovskij, Aleksandr Zbarażskij. Film już w kinach!

Źródło: Informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?