Clint Eastwood nakręci adaptację bestsellerowej biografii Jessici Buchanan

Najnowsza produkcja Clinta Eastwooda pod tytułem Sully została niezwykle gorąco przyjęta zarówno przez widownię, jak i krytyków filmowych. Twórca nie zamierza jednak poprzestać na tym sukcesie i już planuje kolejny film gloryfikujący ludzkie (amerykańskie) bohaterstwo. Tym razem na warsztat weźmie bestsellerową autobiografię Jessici Buchanan o nazwie Impossible Odds: The Kidnapping of Jessica Buchanan and Her Dramatic Rescue by SEAL Team Six.

9781476725161 custom 70f7864a7dc7dc9d9180b7e28e6d7c018d675a06 s99 c85

Zobacz również: Daniel Craig o potencjalnym powrocie do roli Jamesa Bonda

W 2006 roku Jessica Buchanan przeprowadziła się do Kenii, aby wspomóc tamtejszy system edukacji swoimi nauczycielskimi uprawnieniami. W trakcie pobytu poznała swego przyszłego męża, po czym nadeszła decyzja o stałym osiedleniu się na „Czarnym Lądzie”. Jej marzenia szybko jednak doznały zderzenia z rzeczywistością, a to za sprawą somalijskich piratów, którzy ją uprowadzili. Jessica spędziła ponad trzy miesiące w nieludzkich warunkach. Gdy próby pokojowego rozwiązania sytuacji zawiodły, 24 żołnierzy specjalnego oddziału Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych (SEALS) zostało wyznaczonych do uratowania zakładnika. Swoje zadanie wykonali oni podręcznikowo, unieszkodliwiając wszystkich porywaczy oraz nie ponosząc przy tym żadnych strat w ludności cywilnej. 

W ekranizacji książki Eastwoodowi pomoże Brian Helgeland, który zajmie się opracowaniem scenariusza. Obaj panowie znają się doskonale, gdyż współpracowali ze sobą na planie filmowym Krwawej profesji oraz Rzeki tajemnic.

Polscy widzowie nie mogli jednak jeszcze zakosztować ostatniej produkcji reżysera. Premiera Sully w naszym kraju przewidziana jest bowiem dopiero na 2 grudnia 2016 roku

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?