Gwiezdne Wojny Epizod VIII – opis pierwszej sceny z udziałem Finna! [SPOILERY]

Premiera kontynuacji Przebudzenia Mocy już za nieco ponad rok, a m wciąż wiemy o filmie bardzo niewiele. Tajemnicą pozostaje zarówno pełny tytuł produkcji, jak i ogólny zarys fabularny. Informacji dostarczają nam jednak nieliczne przecieki z planu, które pozwalają nam przynajmniej w małym stopniu zorientować się, jak wyglądać będzie film. Najnowszy z nich dotyczy postaci czarnoskórego Finna, w którego wciela się John Boyega. Do sieci trafił opis pierwszej sceny z Epizodu VIII z jego udziałem.

bacta

Finn, podobnie jak Luke w Imperium kontratakuje, ma być leczony z odniesionych wcześniej ran, za pomocą Bacty (substancji leczniczej, powszechnej w świecie Gwiezdnych Wojen). Został umieszczony w specjalnym kombinezonie medycznym, który pokrywa go niemal w całości. W kolejnych ujęciach zobaczymy, jak ów kostium jest rozcinany, a nasz bohater uzyskuje dzięki niemu o wiele lepszą kondycję i muskulaturę. Następnie otrzymuje on misję, której powodzenie jest niezwykle ważne dla losu Ruchu Oporu…

Oczywiście, powyższe informacje nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Disney czy Lucasfilm, więc należy do niech podchodzić ze sporą rezerwą. Pozostaje jednak pytanie: jaką misję otrzyma Finn? Była ona wspominana już w poprzednich przeciekach z planu, więc najpewniej nie jest ona jedynie wymysłem internautów…

Zobacz również: Gwiezdne Wojny Epizod VIII – Adam Driver porównuje film do Imperium kontratakuje!

Poster 2016fot: materiały prasowefot: materiały prasowefot: materiały prasowe

Za kamerą Epizodu VIII stanie Rian Johnson (Looper: Pętla czasu). Jest on także scenarzystą filmu. W obsadzie powrócą dobrze znani z Przebudzenia Mocy Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Domhnall Gleeson, Anthony Daniels, Gwendoline Christie i Andy Serkis. Nie zabraknie jednak zupełnie nowych twarzy. Tymi będą m.in.: zwycięzca Oscara Benicio Del Toro, nominowana do Złotej Statuetki Laura Dern i utalentowana debiutantka Kelly Marie Tran.

Gwiezdne Wojny Epizod VIII mają trafić do kin 15. grudnia 2017 roku.

Źródło: heroichollywood.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Fan wszelkiej maści blockbusterów (dobrych oczywiście), fanatyk Star Wars, miłośnik popkultury w ogólnym tego słowa znaczeniu i ekspert w robieniu wszystkiego na ostatnią chwilę. Nauki ścisłe i astronomia. Nienawidzi twórczości Mickiewicza.

[email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?