Wielki Mur – Matt Damon opowiada o fabule superprodukcji!

Pierwszy teaser Wielkiego Muru został ukazany już w sierpniu. Choć nie dawał praktycznie żadnych konkretnych informacji co do samej historii, która tam będzie przedstawiana, i tak zrobił to, czego oczekiwano – wywołał burzę wskutek podania informacji, że w filmie umiejscowionym bezpośrednio w Chinach główną rolę powierzono aktorowi o białej skórze. Kilka dni później, reżyser projektu Zhang Zhimou sprostował nieco dotychczasowe doniesienia, podając, iż Matt Damon nie zagra postaci, w którą pierwotnie wcielić miał się chiński aktor, oraz że jego przybycie stanowić ma punkt zwrotny w opowieści.

Całkiem niedawno, zaraz po panelu poświęconemu rzeczonemu filmowi na New York Comic Con, Damon podzielił się informacjami o zarysie fabuły Wielkiego Muru:

W filmie będzie trzech ludzi Zachodu – Pedro (Pascal?), ja i Willem Dafoe. Gramy gości, którzy mają zamiar ukraść proch Chińczykom, usłyszeli również o ich legendarnej broni – ją również chcą zabrać, by podbić nią Zachód. W pewnym momencie wpadamy na tajną armię, istniejącą po to, by powstrzymywać potwory, atakujące Wielki Mur co 60 lat. Trafiamy tam w przeddzień starcia z tymi monstrami, i okazujemy się na tyle przydatni, by walczyć u ich boku z najeźdźcami.

Zobacz również: Wielki Mur – nowy zwiastun filmu!

Reżyserem obrazu jest Zhang Yimou (Hero, Dom latających sztyletów).

Jest to pierwszy anglojęzyczny film Yimou, a także najdroższa produkcja, jaka kiedykolwiek została w całości nakręcona w Chinach. W obsadzie widowiska znajdują się następujące gwiazdy: Matt Damon, Jing Tian, Pedro Pascal, Willem Dafoe i Andy Lau. Polska premiera produkcji Wielki Mur przewidziana jest na 20 stycznia 2017 roku.

Źródło: comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?