Fałdka Czasu – Chris Pine dołącza do obsady adaptacji powieści Madeleine L’Engle!

Nowy obraz reżyserki Avy DuVernay właśnie wzbogacił się o kolejną gwiazdę, a mowa tutaj oczywiście o kinowej adaptacji powieści Madeleine L’Engle znanej w Polsce pod tytułem Fałdka Czasu. Z kolei wspomnianym aktorem jest sam Chris Pine! Tak przynajmniej wynika z doniesień portalu The Hollywood Reporter, który ponadto podaje, że utalentowany filmowiec zagra Pana Murry’a – ojca Meg odgrywanej przez Storm Reid oraz męża postaci Gugu Mbatha-Raw – dr Kate Murry. W obsadzie widowiska znajdują się również Oprah Winfrey, Mindy Kaling i Reese Witherspoon.

Wydana w 1962 roku powieść o tytule Fałdka Czasu posiada następujący opis: Meg Murry i jej mały, niezwykły braciszek Charles Wallace nie przypuszczali, że wyprawa do opuszczonego domu w lesie stanie się początkiem niesamowitej, pełnej zdumiewających, choć często niebezpiecznych przygód, wyprawy w bezmiar kosmosu, która miała doprowadzić do rozwikłania tajemnicy zniknięcia ich ojca. Jaką rolą w tym wszystkim odegrały trzy dziwaczne, na pozór zabawne, starsze damy? O tym czytelnicy dowiedzą się z tej fascynującej książki.

MV5BMjA1Njk3NjYyMV5BMl5BanBnXkFtZTgwNTI2MTg0MzE. V1 SY1000 CR0014271000 AL

Zobacz również: Early Man – Tom Hiddleston przerysowanym tyranem z epoki brązu!

Scenarzystka i współreżyserka filmu Kraina lodu – Jennifer Lee, zajmie się sporządzeniem tekstu do omawianego obrazu, podczas gdy Jim Whitaker i Catherine Hand odpowiedzialni będą za jego produkcję. Fałdka Czasu jest pierwszą częścią powieściowego cyklu Madeleine L’Engle zatytułowanego Time Quartet. Seria składa się z czterech powieści. Są nimi: Przeciąg w drzwiachA Swiftly Tilting PlanetMany Waters i wspomniana powyżej Fałdka Czasu. Warto tutaj dodać, że wydana w 1989 roku książka An Acceptable Time również zaliczana jest do omówionego cyklu, lecz jej akcja dotyczy wcześniejszego pokolenia.

Źródło: ComingSoon.net; Proszynski.pl / Ilustracja wprowadzenia – Adriana M. Barraza; Brian To; Ivan Nikolov; WENN.com

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?