Neruda – zobacz trailer chilijskiego kandydata do Oscara!

W sieci pojawił się zwiastun nowego filmu Pablo Larraina (El Club), biografii Pabla Nerudy, chilijskiego poety, laureat nagrody Nobla, a także komunistycznego aktywisty i polityka. Film był już pokazywany w Cannes, a także został wybrany jako chilijski kandydat do Oscara. Trailer ten zobaczycie poniżej:

Zobacz również: Zwierzęta nocy – recenzja przedpremierowa filmu z Amy Adams z Londynu #LFF

https://www.youtube.com/watch?v=2gFbcBnXx8o

Scenariusz filmu  napisał Guillermo Calderón. W roli głównej występuje Luis Gnecco, a partneruje mu Gael García Bernal reprezentujący wymiar sprawiedliwości i mający za zadanie odnalezienie Nerudy. W obsadzie znalazła się ponadto min. Mercedes Morán. Premiera filmu w USA została zaplanowana na 9 grudnia, nie wiemy na razie jednak nic o polskiej. Nasz redaktor w Cannes miał okazję jednak zobaczyć już wyżej wspomniany. Jeśli chcecie przeczytać jego wrażenia z seansu, znajdziecie je pod TYM linkiem.

Neruda jest uważany za jednego z najwybitniejszych i najbardziej wpływowych poetów XX w. Kolumbijski pisarz, noblista Gabriel García Márquez, nazwał Pablo Nerudę największym poetą XX w. wszystkich języków.

źródło: youtube / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?