Tom Hardy zagra słynnego gangstera Ala Capone’a

Tom Hardy nie zwalnia tempa i wciąż angażuje się w nowe projekty. Jak donosi Deadline aktor, po świetnym występie w filmie Legend, ponownie wcieli się w gangstera. Tym razem w słynnego Ala Copne’a. Film zatytułowany jest Fonzo. Scenariuszem i reżyserią produkcji zajmie się Josh Trank (Fantastyczna czwórka). Producentami zostali: Russell Ackerman, John Schoenfelder i Lawrence Bender. 

Produkcja skupi się na ostatnich dniach życia gangstera, które spędził w słynnym więzieniu, Alcatraz. 

al capone

Zobacz również: The Irishman – produkcja ruszy już wkrótce!

Alfonse Capone był amerykańskim bezlitosnym biznesmenem i przemytnikiem alkoholu, którzy rządził Chicago w latach prohibicji. Ostatecznie został skazany na jedenaście lat więzienia za niepłacenie podatków. Gangster zmarł w 1947 roku, w wieku 48 lat na syfilis. Powstały o nim liczne filmy, najbardziej znane to: Człowiek z blizną z 1932 roku oraz Nietykaln Braina De Palmy.

W styczniu 2017 roku Toma Hardy’ego będziemy mogli oglądać w miniserialu zatytułowanym Taboo, a 21 lipca w filmie wojennym Christophera Nolana pt. Dunkierka.

Źródło: deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośniczka kina nowej przygody, komedii i filmów gangsterskich. Zakochana w miłosnej trylogii Linklatera, La La Land, Ostatnim Mohikaninie, Szklanej pułapce i Drive. Najlepsze seriale? Przyjaciele, Młody Papież, The Wire, Buffy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?