Advertisement Advertisement
banner

Mel Gibson wypowiada się na temat Mad Maxa: Na drodze gniewu

Niedawno na świecie swoją premierę miał najnowszy film Przełęcz ocalonych w reżyserii Mela Gibsona. Do polskich kin obraz zawita już 4 listopada. Jak wiadomo, zwyczajowo przy każdej premierze swojego obrazu dany artysta udziela masy wywiadów. Tak też ostatnio czyni Gibson, który po raz pierwszy skomentował zeszłoroczne dzieło George’a Millera Mad Max: Na drodze gniewu:

Jest to spektakularne wizualnie (widowisko – przyt. aut.). To szalone, ale taki jest George. On jest naukowcem, Einsteinem montażu i jest w stanie uzyskać niezbędne elementy, aby naprawdę przekonująco stworzyć przed Tobą sekwencję akcji.

Słowa Gibsona pokrywają się więc z opinią większości widzów, którzy obejrzeli już wcześniej najświeższe dzieło Millera i byli zachwyceni. Jak wiadomo w najnowszej odsłonie Mad Maxa, w tytułową rolę wcielił się Tom Hardy. Fani jednak wielokrotnie pytali i zastanawiali się, czy jest możliwe, że Mel połączy jeszcze siły z Georgem i odegra jakąś rolę w przyszłych filmach z serii Mad Max? Szanse są małe, ale kto wie, może Panowie znajdą na to sposób i wspólny język.

Znalezione obrazy dla zapytania mel gibson

Zobacz również: Przełęcz ocalonych – przedpremierowa recenzja z festiwalu #Venezia73

Opis filmu: Doss, w którego roli wystąpi Andrew Garfield, doświadczył na własnej skórze okropieństw II Wojny Światowej w wieku 23 lat. Wychowany w duchu Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, bohater odmówił zabijania w obronie ojczyzny oraz noszenia broni, w związku z czym, stał się pewnego rodzaju medykiem. Prezydent Harry S. Truman przedstawił ludzkości Dossa w pełnej pochwał wypowiedzi 1 listopada 1945 roku, powołując się na liczne akty odwagi i poświecenia rzeczonego człowieka w trakcie odbywania przez niego służby wojskowej. Bohater to jedyny amerykański żołnierz, który walczył na pierwszej linii frontu bez broni i uratował w pojedynkę życie 75 mężczyznom. Za swoje zasługi został odznaczony Medalem Honoru Kongresu.

Gwiazdami produkcji są: Andrew Garfield, Sam Worthington, Luke Bracey, Teresa Palmer, Hugo Weaving, Rachel Griffiths i Vince Vaughn.

przełęcz ocalonych plakatfot. materiały prasowe

Scenarzystami filmu pt. Przełęcz ocalonych są Robert Schenkkan i Randall Wallace. Drugi ze wspomnianych panów pracował razem z Melem Gibsonem na planie obrazu Braveheart – Waleczne Serce. Produkcja skupi się w większości na przedstawieniu mającej miejsce w 1945 roku, trzymiesięcznej, wojskowej operacji znanej jako Bitwa o Okinawę. Nazwa Hacksaw Ridge, czyli tytułowa przełęcz ocalonych, została nadana lokacji, w której odbywały się szczególnie brutalne konfrontacje (trwały całe dwa tygodnie) pomiędzy jednostkami Stanów Zjednoczonych i japońskimi żołnierzami. Tym miejscem były skaliste klify Okinawy.

Przełęcz ocalonych pojawi się polskich kinach 4 listopada 2016 roku.

Źródło: heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?