Fałdka Czasu – Michael Peña dołącza do obsady filmu!

Michael Peña (Ant-Man, Marsjanin) właśnie oficjalnie dołączył do nowego projektu Disneya w reżyserii Avy DuVernay, a mowa tutaj o kinowej adaptacji live-action powieści Madeleine L’Engle znanej w Polsce pod tytułem Fałdka Czasu. Aktor wcieli się w postać Red, domykając imponującą obsadę produkcji. Zdjęcia rozpoczęły się niedawno, a dokładnie rzecz ujmując wczoraj, w Los Angeles. Zatem Michael Peña dołączył do obsady składającej się z następujących gwiazd: Oprah Winfrey – Pani Which, Reese Witherspoon – Pani Whatsit, Mindy Kaling – Pani Who (trójka starszych, ekscentrycznych dam), Chris Pine – Pan Murry, Gugu Mbatha-Raw Pani Murry (oboje w filmie stanowią małżeństwo), Zach Galifianakis – The Happy Medium, André Holland – Dyrektor Jenkins, Levi Miller – Calvin, Deric McCabe – Charles Wallace i Storm Reid – ikoniczna Meg Murry. Jej dopełnieniem są: Bellamy Young, Rowan Blanchard i Will McCormack.

Wydana w 1962 roku powieść o tytule Fałdka Czasu posiada następujący opis: 

Meg Murry i jej mały, niezwykły braciszek Charles Wallace nie przypuszczali, że wyprawa do opuszczonego domu w lesie stanie się początkiem niesamowitej, pełnej zdumiewających, choć często niebezpiecznych przygód, wyprawy w bezmiar kosmosu, która miała doprowadzić do rozwikłania tajemnicy zniknięcia ich ojca. Jaką rolą w tym wszystkim odegrały trzy dziwaczne, na pozór zabawne, starsze damy? O tym czytelnicy dowiedzą się z tej fascynującej książki.

wrinkleheader

Zobacz również: Seria Niefortunnych Zdarzeń – Neil Patrick Harris bohaterem najnowszego zwiastuna serialu!

Scenarzystka i współreżyserka filmu Kraina lodu – Jennifer Lee, zajmie się sporządzeniem tekstu do omawianego obrazu, podczas gdy Jim Whitaker i Catherine Hand odpowiedzialni będą za jego produkcję. Fałdka Czasu jest pierwszą częścią powieściowego cyklu Madeleine L’Engle zatytułowanego Time Quartet. Seria składa się z czterech powieści. Są nimi: Przeciąg w drzwiachA Swiftly Tilting PlanetMany Waters i wspomniana powyżej Fałdka Czasu. Warto tutaj dodać, że wydana w 1989 roku książka An Acceptable Time również zaliczana jest do omówionego cyklu, lecz jej akcja dotyczy wcześniejszego pokolenia.

Źródło: ComingSoon.net; Proszynski.pl / Ilustracja wprowadzenia – Getty Images

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?