Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie – włoski komediowy przebój z Kasią Smutniak pojawi się w polskich kinach

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (Perfetti sconosciutti) to jeden z największych przebojów włoskich 2016 roku, który przyciągnął do kin 2,5 miliona widzów. Niedługo, bo już 20 stycznia 2017 roku, komedię  z niezwykle popularną we Włoszech Kasią Smutniak, będą mogli obejrzeć polscy widzowie. Oto jego zwiastun:

https://www.youtube.com/watch?v=yxXHwWk5UMI

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie to kameralny komediodramat w reżyserii Paolo Genovese, autora takich komedii, jak Niedojrzali i Pamiętasz mnie?. Film pokazuje historię siedmioro długoletnich przyjaciół spotykających się na kolacji, którzy dla urozmaicenia wieczoru rozpoczynają zabawę polegającą na dzieleniu się między sobą treścią każdego SMS-a, e-maila lub rozmowy telefonicznej, jakie otrzymują w trakcie spotkania. Produkcja otrzymała nagrody David di Donatello – nazywane włoskimi Oscarami – dla najlepszego filmu 2016, a także za scenariusz, za który laury zdobył także na Tribeca FF i MFF w Bari.

Zobacz również: TOP15 – najlepsze piosenki inspirowane filmami

Obok Kasi Smutniak w filmie występują Alba Rohrwacher (Cuda), Giuseppe Battiston (Mój kuzyn Zoran), Marco Giallini (Jak Bóg da), Anna Foglietta (Pani do towarzystwa), Edoardo Leo (Zakochani w Rzymie) i Valerio Mastandrea (Twarz anioła).

Ostatnią produkcją z Kasią Smutniak, która pojawiła się w polskich kinach był francusko-amerykański film akcji z 2010 roku Pozdrowienia z Paryża, w którym zagrała u boku Johna Travolty oraz Jonathana Rhys Meyersa.

plakat dobrze sie klamie

Źródło: materiały prasowe Aurora Films / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?