AdvertisementSiedem – Kevin Spacey nie był pierwszym wyborem Davida Finchera!

Poniższy news zawiera spoilery kluczowe dla filmu Siedem Davida Finchera. Jeśli jeszcze go nie oglądałeś/aś, a kiedyś planujesz, ostrzegamy.

Siedem Davida Finchera to jeden z najważniejszych kryminałów lat 90. ubiegłego wieku. Zapamiętaliśmy go głównie z fantastycznego zakończenia oraz spektakularnego twistu, w którym ujawniono widzom tożsamość zabójcy. Johna Doe, bo o nim mowa, zagrał Kevin Spacey, co reżyser do ostatnich chwil chciał ukryć, podobno bardzo mocno walcząc z wytwórnią o usunięcie jego nazwiska z napisów początkowych. Okazuje się jednak, że rola, która gwieździe House of Cards wyszła znakomicie, nie była stworzona w pierwszej kolejności dla niego.

Zobacz również: Iluzja 3 – znamy już scenarzystów!

Mordercę, który zabijał tych, którzy w jego mniemaniu popełnili jeden z siedmiu grzechów głównych miał zagrać muzyk, były frontman zespołu R.E.M., Michael Stipe, jednak termin zdjęć kolidował z trasą koncertową, promującą dziewiąty studyjny album zespołu, Monster. Wtedy dopiero ofertę otrzymał dwukrotny dziś laureat Oscara. 

źródło: independent.co.uk / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Siedem

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod [email protected]

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?