Minecraft – Steve Carrell gwiazdą adaptacji popularnej gry wideo?!

Wytwórnia Warner Bros. Pictures i szwedzki producent gier komputerowych Mojang podobno znaleźli pierwszą gwiazdę swojego niecodziennego przedsięwzięcia, którym jest adaptacja popularnej gry komputerowej, a mowa tutaj o produkcji Minecraft. Zatem, jeśli wierzyć doniesieniom przedstawionym przez portal Variety, to Steve Carrell okazuje się wybrańcem wspomnianych powyżej przedsiębiorstw. Aktor zagrałby w adaptacji główną rolę. Jej premiera przewidziana jest na 24 maja 2019 roku. Carell przypuszczalnie podłożyłby głos w omawianym projekcie, lecz w jakim formacie oraz stylu zostanie wykonana adaptacja Minecrafta, pozostaje ciągle tajemnicą.

Carell już miał styczność zarówno z filmami live action, jak i animacjami. Przykładem może być dzieło Universal Pictures i Illumination Entertainment zatytułowane Jak ukraść Księżyc, gdzie podłożył głos za Gru. Z kolei, jeśli mowa o produkcjach live action, to rzeczony aktor został nominowany do nagrody Akademii Filmowej za rolę w Foxcatcher.

https://www.youtube.com/watch?v=MmB9b5njVbA

Zobacz również: Fruit Ninja – New Line Cinema nabywa prawa do adaptacji!

Gra komputerowa Minecraft, która niedawno przekroczyła barierę 100 milionów zarejestrowanych użytkowników, opisana jest w następujący sposób:

Minecraft to gra polegająca na odpowiednim ustawianiu klocków. Na początku użytkownicy budują struktury mające na celu zapewnienie im ochrony przed niebezpieczeństwami – nocnymi potworami. Jednakże w miarę postępu rozgrywki, gracze łączą siły, a owocem ich pracy są wspaniałe, wyimaginowane rzeczy. Może to być również niekończąca się przygoda z przyjaciółmi lub obserwacja wschodu słońca nad oceanem zbudowanych z klocków. To wspaniałe i niecodzienne. Z kolei dzielni gracze walczą z przerażającymi niebezpieczeństwami w Pustce, która zamiast zachwycać pięknem, przeraża swoją odmiennością od reszty świata. Możesz również odwiedzić krainę grzybów, jeżeli to bardziej odpowiada Twojemu gustowi i wymaganiom.

Producentami obrazu są Roy Lee i Jill Messick. Reżyserem Minecraftu został Rob McElhenney.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – materiały prasowe

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?