• Zaloguj się
  • Zarejestruj
  • Połącz z Facebook

Wczoraj przedstawialiśmy pierwsze oficjalne zdjęcia z filmu, a dziś w sieci zadebiutował pierwszy materiał wideo promujący brytyjsko-amerykański dramat wojenny The Zookeeper's Wife, którego akcja osadzona jest w okupowanej przez nazistów Warszawie. Jest nim zapowiedź jutrzejszego zwiastuna.

The Zookeeper's Wife przedstawia historię Jana i Antoniny Żabińskich, którzy zarządzali warszawskim ZOO, a w czasie II wojny światowej wykorzystując ogród zoologiczny ratowali setki Żydów oraz zwierząt przed śmiercią. W rolach głównych występują Jessica Chastain (Antonina Żabińska), Johan Heldenbergh (Jan Żabiński) oraz Daniel Bruhl. Polskim akcentem w filmie jest występ Magdaleny Lamparskiej w jednej z ról. Za reżyserię odpowiadała Niki Caro, która jest faworytką do stołka reżyserskiego filmu superbohaterskiego Captain Marvel. Scenariusz na podstawie powieści non-fiction Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim ZOO autorstwa Diane Ackerman przygotowała Angela Workman. Zdjęcia do filmu powstawały w czeskiej Pradze.

Zobacz również: Niezrealizowane zagraniczne produkcje w Polsce

Premiera filmu 31 marca 2017 roku.

 

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

 

Wiesz, co z tym zrobić


Konrad Stawiński

Konrad Stawiński

Dziennikarz

O mnie:

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i prowadzi bloga "Salonik filmowy". Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl


Więcej informacji o:

Wypowiedz się na ten temat...
Zaloguj się poprzez
albo skomentuj jako gość
Wczytywanie komentarza... The comment will be refreshed after 00:00.

Skomentuj jako pierwszy

MOVIES ROOM POLECA

Najnowsze Wiadomości

Polub nas


© 2016 MOVIESROOM.PL · Wszystkie prawa zastrzeżone · Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.