Advertisement

Dlaczego Darth Vader nie lubi Orsona Krennica? Ben Mendelsohn opowiada o swojej roli w Łotrze 1.

Łotr 1. nadchodzi. I nie są to tylko czcze przesłanki, gdyż film pojawi się w kinach już za niecały miesiąc (15 grudnia). A wraz z nim poznamy nowe czarne charaktery, jakie zostały wprowadzone do uniwersum Gwiezdnych Wojen przez kanon Disneya. Jednym z nich będzie dyrektor Orson Krennic grany przez Bena Mendelsohna. W wywiadzie dla magazynu Empire aktor rzucił nieco nowego światła na niniejszą postać, mówiąc m.in. o skomplikowanej relacji Krennica z Darthem Vaderem:

Trzeba przyznać, że Darth Vader i Krennic nie pałają do siebie sympatią. Vader jest Mocą, a Krennic siłą. Nie pochodzi z „arystokracji” Imperium, jeśli tak to chcecie nazwać. Jest człowiekiem, który znalazł się na szczycie łańcucha pokarmowego dzięki posiadanym umiejętnościom. Jego broń, na przykład, stanowi stary model blastera, gdyż on sam jest starym wygą. Otrzymał tak wysokie stanowisko, ponieważ doprowadza sprawy do końca. Tak samo będzie i tym razem!

Wraz z wywiadem ukazało się nowe zdjęcie Krennica, który zdaje się być mocno zaabsorbowany wykonywaną obecnie czynnością.

rogue one orson krennic

Zobacz również: Łotr 1. Gwiezdne Wojny – bohaterowie na okładkach magazynu Empire!

Wypowiedź Mendelsohna sugeruje, że grana przez niego postać może zafundować nam gamę emocji i dwuznaczności. Orson Krennic – idealista, głęboko wierzący w wyznawane przez siebie wartości, który gotów byłby umrzeć w ich obronie. Do tego człowiek sumienny, pracowity i pomysłowy. Filmowcy mogą zatem w prosty sposób wzbudzić w widzach sympatię do „bohatera” oraz poczucie żalu, iż tak wielka postać służy złowrogim ideom. W kontekście wczorajszej wypowiedzi kompozytora Michaela Giacchino, dotyczącej pewnego podobieństwa Łotra 1. do dramatów drugowojennych, można przypuszczać, że Krennic odzwierciedlać będzie tragizm zaślepionego generała nazistowskiej armii. Generała, który działając w imię wyższych wartości, dopuszcza się makabrycznych zbrodni. To na razie oczywiście czyste spekulacje, jednak pewne podobieństwa są widocznie już na pierwszy rzut oka.

Źródło: heroichollywood.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?