Żywe maszyny Petera Jacksona z oficjalną datą premiery!

Wytwórnia Universal Pictures ogłosiła, że ekranizacja powieści Żywe maszyny Phillipa Reeve’a, której producentem wykonawczym jest m.in. słynny Peter Jackson (trylogie Władca Pierścieni oraz Hobbit), pojawi się w kinach 14 grudnia 2018 roku. Na tę chwilę studio nie ma zaplanowanych innych premier w okolicach niniejszej daty, zatem możemy przypuszczać, iż włodarze mają co do produkcji niemałe oczekiwania.

mortal engines 1

Zobacz również: The Space Between Us – data premiery przesunięta na luty!!!

Prócz Jacksona, obowiązki producenckie obejmie także Fran Walsh. Filmowcy są zaangażowani w niniejszy projekt od kilku lat, w trakcie których starali się m.in. nabyć prawa do ekranizacji od wydawnictwa Scholastic. Scenariusz opracowali oni wspólnie z Philippą Boyens, znaną im doskonale z owocnej współpracy przy trylogiach Władcy Pierścieni oraz Hobbita. Miejsce reżysera ma zająć Christian Rivers, debiutujący na tym stanowisku. Do tej pory zajmował się on przede wszystkim efektami specjalnymi, a jego praca przy King Kongu z 2005 roku została nagrodzona Oscarem.

Film ten stanowić będzie wstęp do większej serii planowanej przez twórców. Cały cykl powieści Phillipa Reeve’a składa się z czterech książek, zatem możemy spodziewać się przybliżonej liczby pozycji filmowych.

mortalenginescover

Akcja Żywych maszyn rozgrywa się w odległej przyszłości. Ziemskie miasta przemierzają glob na wielkich gąsienicach, jednocześnie prowadząc ze sobą wyniszczającą walkę o zasoby. Na jednej z tych ruchomych metropolii Tom Natsworthy przypadkowo spotyka tajemniczą młodą kobietę, która raz na zawsze zmieni bieg jego życia …

Finansowe wsparcie projektu zapewni studio Media Rights Capital wraz z wytwórnią Universal Pictures. Rozpoczęcie prac nad filmem planowane jest na wiosnę 2017 roku w Nowej Zelandii.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: tumblr.com

Redaktor

Najbardziej tajemniczy członek redakcji. Nikt nie wie, w jaki sposób dorwał status redaktora współprowadzącego dział publicystyki i prawej ręki rednacza. Ciągle poszukuje granic formy. Święta czwórca: Dziga Wiertow, Fritz Lang, Luis Bunuel i Stanley Kubrick.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?